nuoleminen

minkä takia minun koira nuoleskelee muitten koirien pissoja.
Se on tosi ällöttävää.
Olen estänyt sen mutta joskus pääsee livahtaa nuoleskelemaan.
Minkä takia nuoleskelee.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se on koirien tapa, varsinki urokset nuoleskelee narttujen pissoja ja ovat sitä aina tehneet. Ole onnellinen ettei toisten jätöksiä syö, sitäkin sattuu.

Äänestä

Se maistuu koiran suussa kuin hyvä viini sinun suussasi. Katsopa joskus kuinka alkaa leuka väpättämään kun koirasi kurlaa makuelämystään. Saadakseen irti kaiken tarjolla olevan informaation. "hmm, vähän tanniininen, herkullisen pähkinäinen, aavistuksen tammeen viittaava vivahde, todella hyvää, mmm, tahdonpa tätä lisääkin..." Koiran kannalta siinä poisnuolemisessa on se hyvä puoli että kilpakosijat eivät pääse jyvälle missä se herkkuperse asuu tai että sellainen antelias donna on yleensäkään reviirillä joka myös muille kuuluu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ällöttävää kirjoitti:

minkä takia minun koira nuoleskelee muitten koirien pissoja.
Se on tosi ällöttävää.
Olen estänyt sen mutta joskus pääsee livahtaa nuoleskelemaan.
Minkä takia nuoleskelee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu