Koska Playstation 5 sitten tulee myyntiin?

Pelittää

Ajattelin etten vielä osta pleikkari 4.sta koska ainakin tossa videossa sen grafiikka ei näyttänyt aidolta. Oliskohan 5.ssa jo realistinen pelimaailma? Ja koskahan tulee myyntiin ja entä hinta-arvio?

51

4280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jgjhghjjhgjhgj

      Voi hyvinkin olla että vasta ps6 pyörittää realistista grafiikkaa. En kyllä ymmärrä miksi pelaat video pelejä jos ajattelet vain grafiikkaa. Joka tapauksessa parasta grafiikkaa saat tietokoneella varsinkin Skyrimmissä pelaajien tekemillä modeilla. Jos ostat 1500€ tietokoneen niin voit pelata parhaimmilla grafiikoilla mitä löytyy tällä hetkellä tai seuraavana muutamana vuotena.

      Ps4 tod. näköisesti saa erittäin näyttäviä pelejä nopeasti koska sille on kuulemma helppo optimisoida pelit. Ps5:sen julkaisua ei kannata odottaa ainakaan 6 vuoteen tai mahdollisesti 10 vuoteen.

    • Eilinenonhuominen

      PS5 Julkastaa Eile

      • ootkotosissaslaski

        vitun mursu


    • Voi elämä!

      Miksi et saman tien odota, että PS10 tulee myyntiin? Ja jos pelin sisällöllä ei ole mitään väliä, niin miksi ihmeessä ylipäätään edes pelaat? Jos sinä realistista maailmaa kaipaat, niin käveleppäs vaikka ovesta ulos tai avaa ikkuna. Siellä on sitä realismia.

    • DOGW

      Etkö tiennyt, Ps5 tulee ensi viikolla myyntiin, C'moon, vähän nyt järjenkäyttöä näihin kysymyksiin -.-

      • Evgamer

        Tuleeks se suomeen vai ensviikol


      • Kskflfös

        Sony ei ole ilmoittanut mitään ps5


      • Anonyymi
        Evgamer kirjoitti:

        Tuleeks se suomeen vai ensviikol

        Paljo maksaa PS5 how much?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paljo maksaa PS5 how much?

        Se esitellään joskus maaliskuussa 2020 ja myyntiin tulo/hinta selviää tuon jälkeen.


    • Hjhjhjh

      Herätkää ps5 tulee 2018

    • trioJoo

      eikös seuraava ole playstation trio?

    • Irufjswjuewi

      Paljonkomaksaa?

      • TietoaJapanista

        Nhk.com kirjoitti hinnaksi 950euroa


    • Lennusetä

      Okei

    • Lennusetä

      Paljon maksaa ps5

      • joonatakala

        637$


    • LJ-JA

      Mä oon pelaamassa usein BO2 ps3 tykkään pelata kavereiden kanssa!!

      • Lanit2k17

        Addaa pewil ni pelataan :)


    • 1gigayhteys

      Ps5 ei tule koskaan...vaan mikä? Kuka tietää tai arvaa oikein?

      • Aikavarmasti

        Se tulee vuonna 2020


      • joonatakala

        se tulee 2018


      • ei-tullut
        joonatakala kirjoitti:

        se tulee 2018

        Mistä se tulee, 2018 meni jo.


    • loool

      joskus

    • ps5-ei-tarkkaa-aikaa

      Ps5:stä ei ole vielä mitään tietoa, huhuja liikkeellä.

    • ps4proplus

      Ei tule ku korkeintaan 2019 jos sittenkään. Playstation pro tyyppinen päivitys kyllä tulee mutta vasta sen jälkeen kun xbox scorpio on julkaistu.
      Eli tulossa on siis ps4 pro mallia tehokkaampi ps4 joka kykenee aitoon 4k pelaamiseen ja koska scorpio tulee olemaan 40% tehokkaampi kuin ps4 pro tulee seuraava ps4 päivitys olemaan noin 50% tehokkaampi kuin ps4 pro

      • veikkaan-että

        Ei se tule vielä 2019 menee enemmän, juuri tuon Pro:n takia. Se myy hyvin vielä.


    • Pepeonpro12345

      Tuleeko ps5 fortnite

    • ei-se-voi-tulla

      Ai että peli tulee ensin, kun ei edes konsolia ole valmistettu.

    • nyt-jotain-tuohon

      Arvion mukaan Playstation 5 tulisi vuonna 2021, eli kun Ps4 elinkaari päättyy.

    • moij22

      saa nähä koska tulee

    • Ek1

      Mietin koska meidän luokka laiset sanoo et ps5 tulee mutta siihen ei muka saa fortniten mut en oo asiasta msanoo näin meijän luokka laiset mut en taida uskoo

      • anonyymi_WS8

        2019 Q4-2022 Q4 tulee ps5


    • ei-voi-tulla

      Miten voi tulla kun sitä ei ole edes valmistettu, toki suunnitteilla on sellainen ja tuleeko siitä Ps 5 merkkinen vai joku muu. Sonylla voi olla muitakin suunnitelmia, tekeekö konsolia laisinkaan?

    • vai-että-ps5

      Huomasin että tämä ketju on kohta 6 vuotta vanha, missä se Playstation 5 on?

    • Pleikkari5

      Jossain netissä oli huhu, että maaliskuussa tai lokakuussa 2020. Tiedä sitten... 🤔😬

    • Pleikkari5

      Yhdellä Nettisivulla lukee näin:

      ” Rakuten Securitiesin analyytikkona työskentelevä Yasuo Imanaka väittää, että Sonyn tulevaa konsolia saataisiin kuitenkin odottaa vielä ajateltua kauemmin, raportoi Comicbook-sivusto. Imanakan tuoreen raportin mukaan PlayStation 5:n todennäköinen julkaisuikkuna tulisi ajoittumaan vuosien 2021 ja 2022 väliselle tilikaudelle, joka alkaa huhtikuussa 2021 ja kestää aina vuoden 2022 maaliskuulle. Näin ollen konsoli nähtäisiin siis aikaisintaan kenties vasta vuoden 2021 lopulla.


      Toistaiseksi Sony on kyllä vahvistanut yhtiön työskentelevän jo täyttä häkää uuden konsolipolven kimpussa, joskaan sen tarkempaa tietoa laitteen tiimoilta ei ole vielä annettu. Microsoftin on puolestaan huhuiltu julkistavan seuraavan polven Xbox-konsolinsa jo tämän vuoden E3-messuilla. ”

      • Myyntikikka

        Ja ihan varmasti grand theft auto 6 tulee tuolle playstation 5:lle :)


      • Myyntikikka
        Myyntikikka kirjoitti:

        Ja ihan varmasti grand theft auto 6 tulee tuolle playstation 5:lle :)

        * Grand theft auto 6


      • ei-ihan-varma

        Tai sitten ei koska Ps4 pelit on yhteensopivia Ps5:n kanssa.


      • Anonyymi

        Aijaa :) Okei!

        Sori myöhäinen vastaus.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ja tuolla lukee, että:

        Prices and information are temporary and will change = Hinnat ja tiedot ovat tilapäisiä ja voivat muuttua.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Niin ja itse konsoli tulee myyntiin? Ehkä 2020 jos sittenkään.

    • Anonyymi

      Aloittajan viitaten niin ei mulle grafiikka tärkein. Mulla xbox one ja ostan ps5 ensi vuonna ja uuden xboxin kun tulee. Mulla edelleen 10 v vanha pioneerin plasma millä pelailen ja katselen elokuvat. En keksi syytä ostaa uuta niinkauan kuin tuo toimii. 100 000h jo katsottu ja kuva edelleen hemmetin hyvä. Tuolla vielä jokusen vuoden pärjää. Sitten kun hajoaa ostan uuden tvn missä hdr ym.

    • Anonyymi

      No vittu mieti

    • Anonyymi

      Odottavan aika on vain pitkä, eikös tämä ole selvä turha sitä on etukäteen huudella. Tulee se joskus ehkä.

    • Anonyymi

      Joo sehän näytti että tuli ens vuoden loppu puolella menee aika kauan vielä odottaa

      • Anonyymi

        2020 joulumyyntiin tulee PS 5, odottavan aika on yleensä pitkä 😢


    • Anonyymi

      2020 joulukuussa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3670
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      3138
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      85
      2605
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2499
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      67
      2445
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      21
      2346
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      136
      2307
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2195
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      38
      1909
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1806
    Aihe