Perhosveitsiä Tampereen seudulta ?

Butterfly69

Myykö joku perhosveitsiä Tampereella tai ympäristössä ? Ei viitis tilata mistään kun ei pääse tsekkaamaan laatua ensin.

5

1200

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • molo2

      Itse löysin Hämeenkyrön kirppikseltä, ja ihmeen hyvälaatuisia vielä. Tosi hyvä purettava malli oli 39e, saman näköiset näyttää maksavan nettikaupoissa 200e paikkeilla. Halvimmat oli jotain 15e ja nekin ihan ok tuntuisia.

    • Le knife

      Täs uusikaarlepyyn lähistöllä on joka vuosi suomen suurimmat markkinat ja itte ostin sieltä 20€ mustan hiililuituteräksestä tehryn veitten. Valmiiksi teroitettuna ja sahalaidan kanssa. Joku mummeli niitä siellä myi.

    • US Eaglessa

      on joskus ollut. Ostinkin semmoisen. En tiedä että miten nyt.

    • luonnontarkistelija

      Tampereen Raunistulassa näin viime kesänä harvinaisen veitsiperhosen.
      Veitsiperhosten näkyvin piirre ovat yleensä niiden siivet, jotka ovat suuret kooltaan ja ne ovat usein värien ja kuvioiden kirjomia. Värityksellä ja kuvioinnilla on useita funktioita, mutta tavallisimmin sen tarkoitus on kuitenkin piilottaa perhonen saalistajien katseilta. Monilla lajeilla kuviointiin ja väritykseen sisältyy varoitus eläimen pahasta mausta tai suoranaisesta myrkyllisyydestä. Kuviointiin saattaa liittyä myös suvunjatkamiseen liittyviä signaaleja. Siiven väreillä on suuri merkitys perhosten lämmönsäätelyn kannalta.

    • Justerkki

      En tiedä tampereelta mutta tiedän sivuston jossa on erittäin hyviä ja halpoja veitsijä sen nimi on megaknife.com. Tällä hetkellä alennus perhos veitsi 15 euroa kpl. Normaalisti 36 euroa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      780
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      692
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      62
      586
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe