Paras ADSL-jako

Mikähän olisi paras/edullisin tapa jakaa ADSL-yhteys kahdelle koneelle ettei molemmissa tarvitsisi olla virta kytkettynä? Toisessa koneessa sisäinen modeemi.
3794
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

modeemi jossa on oma kytkin. Verkkokortit molempiin koneisiin.

Äänestä
  • Voiko yhteen adsl liittymään kytkeä montaa adsl-laitetta kun ei viitsisi vetää kaapelia huoneitten välille kun molemmissa huoneissa koneen vierestä löytyy puhelinpistoke?

    Äänestä

Telewell EA-200. Siihen saa kytkettyä suoraa 2 konetta.
TW-EA200
- ADSL-modeemi, palomuuri
- 1 Ethernet-portti 10/100 Mbps
- 1 USB-portti (USB-tuki: Windows 98, Me, 2000, Xp)
- DHCP-palvelin, NAT
-Ethernet- ja USB-portteja voi käyttää samanaikaisesti eri tietokoneilla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miisu kirjoitti:

Mikähän olisi paras/edullisin tapa jakaa ADSL-yhteys kahdelle koneelle ettei molemmissa tarvitsisi olla virta kytkettynä? Toisessa koneessa sisäinen modeemi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu