Tarjous

Ajatteli tuossa tekasta reilusta 20 paikasta
pihatyö tarjouksen!! Kesä ja talviajalta...(nurmikon leikkuut ja lumityöt)
Mitäköhän hintaluokkaa kk korvauksena olis?

Tarttis ottaa muutama työntekijäkin siihen puuhan.

Itellä on jo karkea arvio mutta laittakaan asiallista kommenttia
Kiitos.
8205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Noilla tiedoilla 200-2000e kuukaudessa per kohde.

Äänestä

Laske nyt ensin omat kulusi eli arvioi tuntimäärät ja maksettavat palkat (sivukuluineen), äläkä unohda itseäsi jos töitä aiot tehdä. Sitten joitain arviota kaluston hankinnasta, pääoman kuoletuksesta ja huolloista vuositasolla, jaa se sitten työtunneille. Näiden päälle lasket oman kaatteesi sekä alvi päälle.

Mieti talvikunnossapitoon kuinka paljon otat riskiä lumimäärän vuoksi ja voisitko laittaa tarjouksen jonkun enimmäislumilähtömäärän kuukaudessa?

Voipi olla ettet keikkaa saa mutta miksi tehdä tappiolla?

Äänestä
  • Harvinaisen ääliö vido pätkä!! Korjaa lääkitystäsi.........

    Äänestä

tuntuu, että on ihan turha laittaa mitään tarjousta-ei isännöitsijää kiinnosta kilpailuttaa mitään, ellei ole sanomista työn laadusta ja aloite tule hallitukselta. näin itsellä siivouspuolella. lähemmäs 100 isännöitsijään ollut yhteydessä eikä mitään työtä.

Äänestä

meinasit homman hoitaa.Sitten nämä 200-2000 €/kk hinnoittelijaat ovat niitä rahastajia tekemättömästä työstä.Meillä pidetään talokohtaista työkirjanpitoa ja velotetaan vain tehdystä työstä koneitten käyttötunneista. Kaikki ne taloyhtiöt ja asukkaat ovat olleet tyytyväisiä toimintaamme jossa suoritamme kiinteistöjen huoltotöitä.

Äänestä

Unohda koko juttu, jos et itse pysty hommiasi hinnoittelemaan!

Äänestä

Kiitos ja pystyn hinnoittelemaan itse tarjoukseni........

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jklömm kirjoitti:

Ajatteli tuossa tekasta reilusta 20 paikasta
pihatyö tarjouksen!! Kesä ja talviajalta...(nurmikon leikkuut ja lumityöt)
Mitäköhän hintaluokkaa kk korvauksena olis?

Tarttis ottaa muutama työntekijäkin siihen puuhan.

Itellä on jo karkea arvio mutta laittakaan asiallista kommenttia
Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu