Ajatuksena varata huone kyseisestä hotellista seuraavalle matkalle. Onko kenelläkään kokemuksia tästä paikasta? Kiitos etukäteen asiallisista vastauksista.
Krabi L resort
7
343
Vastaukset
- Tammikuussa käynyt
Omakohtaisia kokemuksia ei ole muuta kuin kävelimme alueen läpi ja paikka vaikutti tosi kivalta. Myös siellä asuvat kehuivat hotellia kovin. Se on tavallaan omassa rauhassa, mutta rannalla ja lähellä palveluja. Itsekin voisin asua siellä seuraavalla matkalla, jos Krabille päädymme.
- jou/
Älkää sekottako Krabi Resort hotelliin.
- Mimmu11
No niin, varaus hotelliin on tehty ja lähtö olisi lauantaina. Kun vain jaksaisi puurtaa viime hetken töiden parissa että voisi nauttia tulevasta lomasta.
- tiedonjanoinen
Hei,
kertoisitko kokemuksistasi? Varattiin Large room, mutta nyt mietityttää. Osaatko sanoa onko hotelli kokonaan savuton -en löydä tietoa mistään.. Saako allasalueella tupakoida tms. Myös parvekettomuus mietityttää. Montako kerrosta hotellissa on?
Toivottavasti edes jollain olisi tietoa, kiitos - Mimmu11
tiedonjanoinen kirjoitti:
Hei,
kertoisitko kokemuksistasi? Varattiin Large room, mutta nyt mietityttää. Osaatko sanoa onko hotelli kokonaan savuton -en löydä tietoa mistään.. Saako allasalueella tupakoida tms. Myös parvekettomuus mietityttää. Montako kerrosta hotellissa on?
Toivottavasti edes jollain olisi tietoa, kiitosHeippa,
Me tosiaan oltiin omatoimi lomalla L Resortissa viime vuonna 2 viikkoa ja tykättiin kovasti ko. hotellista. Alue ei suinkaan ole savuton. Allasalueella saa tupakoida jos sitä haluaa, tuhkakuppeja saa allasbaarista. Meillä oli myös Large room, rakenus jossa huone sijaitsi oli kaksi kerroksinen ja ns. luhtitalo tyyppinen ja kävin tupakalla ulkona, oven ulkopuolella hollantilaisen naapurimme kanssa. L Resortin aamupala paikka on myös iltaisin suosittu ruokaravintola jossa oli aivan mielettömän annos, en nyt muista nimeä mutta oli lihavarras monine kastikkeineen ja lisukkeineen. Menemme varmaan vielä tänä vuonna samaan hotelliin uudestaan, eli tykättiin. Me varasimme huoneen suoraan hotellista. Hotellin ulkopuolelta, tien toiselta puolelta menee rappuset suoraan rantaan josta lähtee pitkähäntäveneet saarille. Jos haluat vielä jotain muuta tietoa, yritän vastaila:) - tiedonjanoinen
Mimmu11 kirjoitti:
Heippa,
Me tosiaan oltiin omatoimi lomalla L Resortissa viime vuonna 2 viikkoa ja tykättiin kovasti ko. hotellista. Alue ei suinkaan ole savuton. Allasalueella saa tupakoida jos sitä haluaa, tuhkakuppeja saa allasbaarista. Meillä oli myös Large room, rakenus jossa huone sijaitsi oli kaksi kerroksinen ja ns. luhtitalo tyyppinen ja kävin tupakalla ulkona, oven ulkopuolella hollantilaisen naapurimme kanssa. L Resortin aamupala paikka on myös iltaisin suosittu ruokaravintola jossa oli aivan mielettömän annos, en nyt muista nimeä mutta oli lihavarras monine kastikkeineen ja lisukkeineen. Menemme varmaan vielä tänä vuonna samaan hotelliin uudestaan, eli tykättiin. Me varasimme huoneen suoraan hotellista. Hotellin ulkopuolelta, tien toiselta puolelta menee rappuset suoraan rantaan josta lähtee pitkähäntäveneet saarille. Jos haluat vielä jotain muuta tietoa, yritän vastaila:)Hei,
Kiitos kattavasta vastauksesta! Tämä riittää minulle ainakin nyt, sain mielenrauhan :) Laitan kyssäreitä, jos jotain tulee vielä mieleen, mutta pitäähän sitä jotain jännitystäkin matkassa olla ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso245330Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1624162Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani143607Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683113- 902927
- 452883
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1522677Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282503- 201735
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1221681