hei mulla on iphone 4s ja tuli yhtäkkiä näytölle ilmoitus että pitäisi yhdistää puhelin kaapelin avulla itunesiin ja tämä kuvake ei häviä puhelimesta eikä puhelin toimi ollenkaan. yhdistettyäni tulee ilmoitus, "itunes on havainnut palautustilassa olevan iphonen. iphonen ohjelmisto on palautettava ennenkuin sitä voidaan käyttää itunesin kanssa." jos palautan sen niin poistuukoo puhelimesta kaikki kuvat ja tiedostot? vaikka olisi varmuuskopio icloudissa? voiko mitenkään saada säilytettyä kuvia puhelimessa? pystyykö huoltoliikkeet pelstamaan kuvat iphonesta?
iphonen palautus
18
2122
Vastaukset
- älä hättäile
Tee varmuuskopio ohjelmistasi iTunesiin, palauta ohjelmisto ja sitten palautat ohjelmat sieltä varmuuskopiosta.
- älä hättäile
Mitä muuten teit, ennen kuin tuo kuvake ilmestyi näyttöön? Voit kokeilla myös iPhonen uudelleen käynnistystä pitämällä virtanappi ja kotinappia yhtä aikaa pohjassa niin kauan, että näyttöön tulee omenalogo.
- hätääntynyt käyttäjä
En voi varmuuskopioida itunesin kautta ollenkaan nyt ennen kuin puhelin on palautettu. ja ei toiminut painamalla virtanappia ja kotinappia yhtä aikaa pohjassa, tuli vaan omenan jälkeen taas se sama kuvake.
- utelee
Mikä iossi sulla on?
- Elisa kusettaa :(
.. täältä toinen tyytymätön iP4s käyttäjä.
karmea yhdistelmä: outlook 2007, itunes ja ios 6.1 & myöhemmät päivitykset -> ongelmia riittää!
tähän saakka puhelin oli enemmän kuin luotettava työkalu, mutta sitten alkoi ongemat:
1. akku tyhjeni todella nopeasti viime viikkoisen päivityksen jälkeen, vaikka kone oli käyttämättömänä
2. samaan aikaan päivittynyt itunes alkoi pissalihaileen koko rahan edestä ja hidasti pöytäköneen toimintoja -> heitti #¤%¤%"#¤#& herjaa tauluun
3. seuraavana päivänä uusi päivitys juurikin tuon virran syöppöyden vuoksi - ja kas vitun kummaa, puhelimesta hävisivät KAIKKI TÄRKEÄT MUISTIINPANOT
4. ja mikä hienointa - itunes oli sitten varmuuskopioinut omin päinsä kapulan uuden version ja HÄVITTÄNYT em. tiedot
5. viimeisimmän päivityksen jälkeen ilmestyikin sitten uusi vika, mekaaninen sellainen = ääni kuului vain nappikuulokkeilla. eli puhelimesta tuli käyttökelvoton (joksikin aikaa)
surkuhupaisa episodi myyjän, ELISAN, kanssa. tuli heti tuomio, että olet käyttänyt puhelinta väärin ja kuulokeliitännän pohja on hapettunut. "VÄÄRIN KÄYTÖKSET OVAT YLEISIÄ"
1. iPhone 4s:ni on iältään puolivuotta vanha ja maksoi tykotarpeineen lähes 700 €
2. ei ole tippunut kertaakaan
3. on aina putipuhtaana
4. olen käyttänyt huolellisesta ja suojannut pölyltä, lialta, kosteudelta, auriongolta, naarmuilta jne.
5. EN ENÄÄ KOSKAAN OSTA ELISAN PASKALIIKKEESTÄ YHTÄÄN MITÄÄN.
Sitten vinkki 1): käykääs piruuttanne vetämässä uusi iPhone 5 korvaanne vasten Elisalla. Ja kattokaa sen jälkeen applen uutta laatua jobsin kuoleman jälkeen: menevät nämä uusimmat muovipaskat käyriksi jo esittelyvaiheessa. Ja 2) kuluttajasuoja- /tuotevastuulain mukaan iPhonen pitää kestää hinnan mukaisesti ja applen myöntämä takuu on vain "lisäturva". takuulla voi pyyhkiä persettään, kuin teen vailituksen kuluttajariitalautakuntaan ja vaadin kaupan purkua.
harmittaa, kun luulin applen olevan laatumerkki. ennen se sitä oli, nykyjohto ei ymmärrä laadun tai tuotekehityksen perään. jobsin innovaatiot on koluttu, nyt seuraa pelkkiä pettymyksiä Mokian tapaan.- Elisa kusettaa :(
Niin, unohtui tuo vastaus aloittajalle.
Vastasit itse kysymääsi jo otsikossasi: palauta se romu kauppaan ja vaadi rahat takas! - ???
Elisa kusettaa :( kirjoitti:
Niin, unohtui tuo vastaus aloittajalle.
Vastasit itse kysymääsi jo otsikossasi: palauta se romu kauppaan ja vaadi rahat takas!Outoa. Meillä on ollut perheemme käytössä ekasta 3G mallista lähtien kymmenkunta iPhonea, eikä yksikään ole koskaan kaivannut mitään huoltoa, koska vikoja, siis ei pienimpiäkään ole ollut. Niin, se ekä 3G puhelin vuodelta 2008 on edelleen eukon kakkospuhelin, virheetön ja toimii... Miten ihmeessä te noita puhelimianne oikein pidätte??
- Iponinenne
??? kirjoitti:
Outoa. Meillä on ollut perheemme käytössä ekasta 3G mallista lähtien kymmenkunta iPhonea, eikä yksikään ole koskaan kaivannut mitään huoltoa, koska vikoja, siis ei pienimpiäkään ole ollut. Niin, se ekä 3G puhelin vuodelta 2008 on edelleen eukon kakkospuhelin, virheetön ja toimii... Miten ihmeessä te noita puhelimianne oikein pidätte??
Ootte sitten jäänyt täysin jälkeen kehityksetä!
- Saatunut.
Laiteessa on malware.
- Yksinkertaista!
Juuu'uh Palauta kauppaan!
- Jookyllä
Täälä sama ongelma!! He%&etti tuota laitetta saa enää ees normaaliin valikkotilaan kun tuo yhdistä itunesiin juttu on näytössä, eikä mitään hajua miten sen saa pois! Huomenna pitäs aamusta töihin mut tässä takunnut kohta 4 tuntia eikä tunnelin päässä valoa!!! Herätystä en saa siis päälle, eikä vanhan ajan kelloa ole enää olemassa! V%tuttaa niinkun liito-oravaa hakkuuaukiolla!
- rydberg
Näitä puhelinjuttuja lukiessa tulee mieleen,että lapsi on terve,kun se leikkii.Ostakaa hyvät lapset lelunne lelukaupasta ja muistakaa:matkapuhelin on soittamista varten!
- mitätehdä
Mulla on ihan sama ongelma.
Yritin päivittää IOS 7 iPhone 4s -puhelimeeni, ja kun päivitys oli melkein valmis, puhelimeni sammui ja näytölle ilmestyi kuva joka käskee liittämään puhelimen iTunesiin. Kun koitan sammuttaa puhelimen ja avata sen uudestaan, ilmestyy tuo kuva taas puhelimeeni. En siis voi muuta kuin liittää puhelimen iTunesiin.
Kun liitän puhelimeni iTunesiin, tulee tämä ikkuna "iTunes on havainnut palautustilassa olevan iPhonen. iPhonen ohjelmisto on palautettava ennenkuin sitä voidaan käyttää iTunesin kanssa."
En ole varmuuskopioinut iPhoneani, enkä pysty tällä hetkellä varmuuskopioimaan sitä, koska puhelimessa näkyy vain tuo iTunesiin liittämiskuva, ja en pysty käyttämään iTunesia ellen palauta iPhonea. Mitä tuo palauttaminen tarkoittaa? Sain sellaisen käsityksen, että jos palautan iPhonen iTunesin kautta, kaikki musiikit, kuvat, yhteystiedot, sovellukset ym katoaa. Ja kun en ole varmuuskopioinut niitä, en siis saa niitä enää esim. iCouldin kautta takaisin?
Mitä nyt siis pitäisi tehdä? Pitääkö mun vaan palauttaa iPhone ja hyväksyä se että menetän ihan kaiken; sovellukset, kuvat, musiikit, kalenterimerkinnät ym, vai vienkö puhelimeni johonkin liikkeeseen? Ja mitä oikein tapahtui?? Mistä johtuu se, että iPhone sammuu yhtäkkiä ja käskee liittämään puhelimen iTunesiin ja iTunes käskee palauttamaan puhelimen?- Mitä tehdä?
Minulla on juuri tuo sama ongelma, ei mene mihinkään muuhun omenan jälkeen kuin tuohon, et pitäis kytkeä. Eikä mitään hajua mitä pitäisi tehdä. Auttakaa!
- bitemytongue
haloo auttakaa joku mulla sama ongelma
- hot2142142
vitu h o m o t
- häiriö.
Mikä sai kirjoittamaan tuollaisen viestin?
- SalmaHayek
Koska erikoistekniikkaa iOS laitteita, se on erittäin vaikea palauttaa tietoja suoraan iPhonea, mutta se ei ole mahdotonta. Tarvitset työkalu auttaa sinua takaisin menetetty yhteystietoja iPhone ilman iTunes. Ja se on iPhone Data Recovery, yksi parhaista iPhone tietojen hyödyntämistä, joka voi hakea 12 tietotyypit (ovat yhteystiedot) iPhone helposti.
http://www.recovery-tool.com/iphone-data-recovery.html
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511863
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu131756Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va351527Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1961208- 941195
- 841134
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta3541002- 62869
- 49831
- 50816