Oliko Op rupeaa myyään ylihinnoitettuja ja homeisia kämppiä huutokaupalla.
Pöhlöä hommaa
1 € lisää
2102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Miksi edes asua jossakin, kun on ihan todettu, että ulkoisen kauneuden ominaisuudet ovat OP:llä ihan aliarvostettuja?
Asumisen seuraileminen oli aivan mahdotonta, yleis-sivistyksellisyyden osilta, koska juuri kukaan ei edes pyrkinyt sellaiseen, kokiessaan vain peloissaan, sen maailmassa elämällä, omia tunteita. Tällainen suljetun ympäristön omainen luomus, kuin osoitteleminen on täydellisen piittaamatonta muista ihmisistä, eikä siitä ole etua muille ihmisille, väkivaltaa tehdessä ihmistä eri arvoiseksi. Opittu vastuuttomuus muista ihmisistä ei ole kansantaloudellinen etumme, jossa olisi asennetta. Sen sijaan psyykkisen kivun ja kärsimyksen esitteleminen on aivan kauhean näköistä, johon yhteiskunnasta ei näytä löytyvän edes palveluita, todellisuutena sen arvomaailman käsittäen. Tulos pitkästä opitusta vastuuttomuudesta on aivan kauhean näköistä, enkä voi olla tukematta ihmistä, joka julkisesti valitsee, terveenä ja ilman kehitysvammaisuutta, mm. kapitalismin joukkosuggestiosta, eli olla "vain vapaana ihmisenä, vain taivas kattona". Tämä on ihan normaali ja kasvis-syöntiperäisen eettisen valinnan, vegetarismin, aikaansaama muutos ihmisen mielessä ja siten sisimmässä, jossa pyritään, vain elämään ilman kansantaloudellisen asenteen joukkosuggestiota, kuten rahatta, sähköittä ja ruoatta, pyrkien oman yleiskuntonsa tukemiseen, ihan vaikka vain läheisiä varten. Ihmiseltä ei tulisi koskaan riistää sellaista taitoa, tai kykyä omaan omaantuntoon, ja siten kykyyn käsitellä ihmis-suhteita, niistä hyötyämällä, kuten kiintymyksen aikaansaamiseksi ja näin turvallisuudentunteen omaksumiseksi.
Ei ole kiva, kun yleis-sivistyksettömyydestä pyritään hyötymään ihmisten kehoja käyttelemällä.
Tämä on aiheuttanut haitan tasapainoisuudessa, jota pankki ei pysty korjaamaan, enää ihmiseksi itsekseen, vaan se näkyy erityisenä kalpeutena ja ihon vaaleutena, joka ei tunne vielä tervettä punaa ihmisen luonnon raikkaudesta, ja mielen vapaudesta.
Ihminen ei itse enää iloitse kokemistaan muista ihmisistä tai pysty senkaltaiseen terveelliseen ajattelun muotoon, jossa ilo ja raivo, eivät sekoittuisi toinen toisiinsa, vain älyttömäksi ja kohdistettavaksi väkivallaksi, mitäänsanomattomuudeksi.
Pankin toiminta on ihan hengenvaarallista ja sen ei kuulu tukeutua suurten pettymyksen tunteiden tuottajiin, tai niiden ylläpitämiseen.
Jalat eivät saaneet enää edes maata allensa kantaakseen. Kaikki johtui raivosta, suuresta vihasta, ihmisen väkivaltaisuudesta. Ne vain etsivät koskemattomuutta maan pinnakseen epätodelisuudesta, kertoessaan samalla omaa vapauden tarinaansa, siitä kuinka kannatti etsiä, omalle kaipuulle yltäkylläisyyttä, todelisuutta.
Ne eivät kokeneet lämpöä ihimisestä, eivätkä tavoitelleet läheisyyttä, ihmisen inhimillisyydestä. Yltäkylläisyydestä onnen etsiminen on aivan sairasta läheisten, tai yleensä muiden ihmisten, vain kärsiessä kohtuuttomasti kehoon kohdistettavasta väkivallasta, sekä ilmeisesti jostakin sen kaipuusta. Epätodellisuuden arvojen kukoistaminen yhteiskunnassamme ei ollut mikään loistava saavutus, tai ihmisten välisen tunteiden sidos todellisuuteen, kuten rakkaus. Kuinka noloa?!!!