Ihailtavin sarjamurhaaja?

Päljenk

Ihailevatko muut jotakuta sarjamurhaajaa erityisesti, vai olenko ainoa "kummajainen"? Sarjamurhaajien ihailu voi kuulostaa karmealta, mutta ainakin mieltäni elähdyttää mitä suurimmiten BTK-kuristaja Dennis Rader. Tämä johtuu lähinnä siitä, että hän aloitti tappamisen kylmän viileästi nelosmurhalla. Toki minua miellytti myös Raderin käytös kiinnijäämisen jälkeen. Hän ei edelleenkään turhia tunteillut tai pahoitellut. Todellinen ihmishirviö.

En hyväksy sitä, minkä Rader teki uhreille (olivathan he ihmisiä), mutta hänen kylmyytensä ja kovuutensa saavat osakseen arvostukseni. Itse en kykenisi murhaan, mutta haluan kehittää luonnettani narsistisempaan suuntaan.

7

619

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fanittajalle

      No nätisti sanottuna; sinulla taitaa olla psykopaattinen luonne. Ja selkeästi; olet hullu.

    • 121212166677

      m koivisto

      • Jääpaimen

        Kun annulistien taustajoukkoja pähkäillään niin tietty demonilaiva on varmaan yhtä vähän taustalla kuin tantraguru.


    • asdsfghjgf

      Et ole ainoa joka ihailee sarjamurhaajia. Tästä en sit tän enempää tänne kirjota, kerran jo kyttä-asemalle kuulusteluihin mun mielipiteiden ilmaisemisesta netissä...

    • Hohottaja

      Eipä nuo muutkaan sarjikset (harvoja poikkeuksia lukuunottamatta) pahemmin tunteile tai pahoittele, joten se ei ole mikään erottava tekijä.

      Raderia härskimpiä tyyppejä ovat mielestäni etenkin homoseksuaalit sarjamurhaajat, jotka tunutuvat olevan kaikkein raakalaismaisimpia surmatöissään.

      Mielestäni aloittaja on jo narisisti, joten mitään erityistä kehittämistarvetta ei luulisi olevan.

    • Nimeni.On.Mysteeri

      Sarjamurhaajien ihailu ei ole mitenkään hienoa, mutta ei siitä voi vetää johtopäätöksiä että on psykopaatti. Olen itsekin kiinnostunut tietyistä sarjamurhaajista, mutta en ihaillut (jos ihailisin, vähiten Edmund Kemperiä tai Andrei Tsikatiloa). Et voi muuttua narsistiksi ihailemalla BTK:ta, mutta on tuo ihailun kohteesi "hieman" omituinen.

      Ps. Kiinnostavimmat sarjamurhaajat minun mielestäni ovat ehdottomasti Original Night Stalker, The Maniac of Novosibirsk ja Richard Ramirez.

    • Anonyymi

      ALBERT DA SALVO 1931-1973
      JA SIT SE LEFFA

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      69
      2512
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2187
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2157
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2121
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      9
      2062
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1963
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1895
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      595
      1875
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      21
      1669
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1443
    Aihe