Kuka on lukenut Yön Ollin ja Ilpo Rantasen kirjan:Yhden Yön tarina???
Kantsii lukea.Tosi IHANA kirja......SUOSITTELEN!!
Kantsii lukea.Tosi IHANA kirja......SUOSITTELEN!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mikä siinä oli niin hyvää?
huutaa kirjallisuuspalstalla. Huutamalla paljastat sivistymättömyytesi.
Huutaminen on merkki häpeämättömästä innostuksesta -- jopa intohimosta. Nämä tunteet ovat hyvän kirjallisuuden elinehtoja.
... olen vaiti ja huudan.
Yö on hyvä bändi, se on selvä. Mutta kirja, Yhden yön tarina, ei mielestäni ole lähellekään yhtyeen arvon tasoinen.
Luin kirjan Tammikuussa ja se on minusta kirjoitettu kovin töksähtelevästi ja luettelon omaisesti. Tarina ei yksinkertaisesti kulje. Kirjan nimeksi olisi sopinut paljon paremmin, "Yhden Olli Lindholmin tarina".
Vertaillessa ko. kirjaa esim. Juicen kirjoittamiin teoksiin on niissä ero kuin yöllä ja päivällä.
Tämä on tietysti vain minun oma mielipiteeni.
Niin,tämä on sun mielipiteesi! Mut etkö sä tajuu,että kirjan nimi on sillä "YHDEN YÖN TARINA",koska kertoo Ollista eli YHDESTÄ YÖN JÄSENESTÄ =YHDEN YÖN TARINA!!!!
SIINÄ TEILLE,REPIKÄÄ SIITÄ!!!!!!!!!!!!!!
Joo, näinhän se tietysti on.
Mutta kun se ei muuta miksikään töksähtelevää kirjoitustyyliä (tarina ei skulaa niinkuin Yön musiikki). Yö on hyvä bändi ja kait Ollikin on hyvä solisti, mutta minun mielestäni kirja "Yhden yön tarina" on huonosti kirjoitettu kirja. Myönnän etten itse osaisi kirjoittaa senkään vertaa, mutta paljon lukevana ja kirjallisuutta seuraavana (olen kirjailijalle sukuakin ÖHÖM!) oma mielipiteen on tämä.