http://members.surfeu.fi/11syyskuu/pentagon.html
Kattokaapas uutta sivustoa jossa on lisää todisteita syyskuun 11. päivästä...
Kattokaapas uutta sivustoa jossa on lisää todisteita syyskuun 11. päivästä...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Nyt toimittaja kyllä sotkee todisteet ja spekulaatiot keskenään.
Sensaatiotarinoilla rahastaminen on Amerikan markkinoilla iso bisnes. Varsinkin kun otetaan huomioon, että arvostelukyvyttömiä lukijoita on jenkkilässä miljoonittain.
On tuota linkkiä tuputettu jo satoja kertoja. Mutta tuo linkki ei sitällä koko totuutta eli miksi WTC iskut tehtiin ?
Vastaus tähän löytyy N.E.S.A.R.A:sta. Naurakaa vain tälle väitteelle, kyllä moni tämän jutun tietää jo. Miksi piti iskeä wall streetin pörssikeskukseen ?
Wall streetin sijoittajat tiesivät tämän iskun ja myivät kultaa tapahtuman jälkeen koska kullan hinta nousi kuin lehmänhäntä tapahtuman jälkeen. Iskuja käytettiin täysillä taloudellisesti hyväksi mutta se oli kirjaimellinen sabotaasi NESARA sopimusta vastaan joka oli määrä tulla julki samana päivänä. Illuminati voitti tuon erän mutta seuraavan erän he tulevat häviämään ja tämä tapahtuu puhtaana vallankaappauksena jonka toteuttavat maan päälliset liittolaiset yhdessä galaktisen veljeskunnan kanssa. Naurakaa vain... Katsotaan kuka viimeiseksi nauraa tässä.
Hah hah haa hohohohohooo häh hää... heh...
Olet pelkkä itseään toistava valehtelija ja varas, joka yrittää saada NISULI-huijauksen pöydältä tippuvia murusia.
En yleensä syyllisty tämän tyyppisiin henkilökohtaisuuksiin, mutta sinun kanssasi olen valmis tekemään poikkeuksen. Toivon sinulle ansaitsemaasi karmaa.
On kyllä kaikenlaisia ristiriitaisuuksia tullut esille, paljon asioita jotka saa ihmettelemään että asiat ei ole niinkuin on kerrottu. Michael mooren dokumentissa esitetään oma puolensa asiasta joka saa epäilemään jo 9.11 tapahtumien todellista syytä.
kun näitä kaikkia eri tutkimuksia rupeaa yhdistelemään ja vertailemaan alkaa kokonaiskuvakin pikkuhiljaa hahmottua mitä _vaihtoehtoisesti_ olisi voinut tapahtua kun mitä virallisesti on annettu ymmärtää.
siitä saa kyllä hurjan salaliiton ainekset kasaan ja ikävä kyllä se tuntuu pian realistisemmalta kuin nämä viralliset lausunnot tapahtuneista. mutta homma ei ole edes vielä ohi, se jatkuu. tapahtuma ketju joka tuosta alkoi. tässä on vielä pelissä jotain mitä ei ole vielä nähty. kyllä sitä joskus tulevaisuudessa varmasti katsellaan taaksepäin ja nähdään koko totuus. kunhan ei bush pääsisi toiselle kaudelleen vaan..
Silloin, kun tämä valitettava "terrori-isku" tapahtui aloin epäillä jotain salaliittoa/lavastusta.
Tämä pentagonin isku on aivan selvästi lavastettu juttu.
WTC-torneihin kohdistunut isku on myös aika kummallinen episodi.
Kumpaankin rakennukseen kerrottiin mahtuvan kymmeniätuhansia ihmisiä töihin. Miksi torneissa oli kuitenkin töissä vain muutama tuhat henkeä??
Jos arabit (tai mitä nyt sitten olivatkaan) todella halusivat tehdä iskun niin miksi he eivät odottaneet, että talot tulevat täyteen ja vasta sitten hyökänneet??!! Olisi saatu niitattua kerralla useampi vääräuskoinen.
Mutta näinhän se on, että amerikka on salaliittojen luvattu maa. Ja mitäpä USA ei tekisi öljyn tähden. Ympäristösopimuksia ei haluta noudattaa, kun se rajoittaa öljymafian toimintaa ja USA:han on vapautta kannattava maa.
Kyllä siellä kymmenet tuhannet olivat töissä, mutta saatiin niistä suurin osa pelastettuakin. Lähinnä vain osa törmäyskohtien yläpuolelle jääneistä kuoli.
Ja mä en oikein ymmärrä miksi se Pentagonhomma olisi lavastus. Ensin kaapataan ja hävitetään lentokone ja sitten räjäytetään pentagoniin lentsikan mentävä reikä. Eihän siinä ole mitään itua?
Oli muutakin mutta nyt on kova kiire.
Niin eihän ne toki kaikki torneissa olleet kuolleet, vaan rakennuksista pääsi uloskin suuri joukko ihmisiä. Lisäksi iskun varhaisen ajankohdan vuoksi ei rakennukset olleet vielä täynnä.
Tästä kuitenkin voidaan vetää linkki toiseenkin mahdollisuuteen eli onnettomuuksia koskevaan ennakkotietämykseen/-aavistukseen. Vuonna 1956 William E. Cox tutki Yhdysvalloissa tapahtuneita vakavia junaonnettomuuksia ja päätyi tulokseen, että onnettomuuspäivinä oli keskimäärin vähemmän matkustajia kuin muina päivinä. Tämän syyksi hän arvioi, että ihmiset kokevat onnettomuuksia koskevia ennakkoaavistuksia ja välttävät matkustamista tuona päivänä. Mielenkiintoinen teoria sinänsä; mitenhän vain voitaisiin WTC:n tapauksessa laskea, mikä oli tuona päivänä sinne 'aikoneiden tulijoiden' määrä....
Pentagonissa ei ollut mitään lentokoneen mentävää reikää niinkuin kuvissa hyvin näemme. Eikä ole mitään koneen jäänteitäkään!!