Olen kuullut, että Alanyassa tai lähistöllä on vesipuisto, onko totta? Te, jotka olette siellä käyneet, kertokaapa paikasta ja mitä sen hintatasosta? Millä kulkuvälineillä sinne parhaiten pääsee?
Suuret kiitokset vastauksista!
Vesipuisto Alanyassa
8
1195
Vastaukset
- Monni
Katsoisitko netistä!?
- MÄ VAAN
SE LÖYTYY AIKA REIPPAAN MATKAN PÄÄSTÄ KUN PAINAT MERSINIIN PÄIN BUSSILLA..TAKSILLA MAKSAA PALJON..HEITÄN KESTOKS 15-20 MIN..NÄYTTÄÄ KAUHEELTA ULKOAPÄIN JA HALUAT VARMASTI KÄÄNTYÄ TAKAISIN..MUTTA SISÄLLÄ ILOINEN YLLÄTYS...:)hINTA OLI AIKA REIPAS..MUISTAAKSENI ABOUT 50 MUMMOA..JOTEN KANNATTAA SATSATA KOKO PÄIVÄ SIIHEN..MUTTA JOKA LATIN ARVOINEN..SAPUSKA MYÖS KALLISTA...pS.MESTAN NIMI ON AQUAPARK
- Leah
Väittäisin, että tuonne isoon Aquaparkiin on pitempi matka kuin tuossa edellä kerrottiin?!!
Aivan Alanyan kupeessa n.7km keskustasta on pie-
nempi paikka. Sopii paremmin aikuisille kuin lapsille. Aivan hauskaa sielläkin oli!
Taksilla esim Atatürkin patsaalta n.10min.- Kikka
Alanyan keskustassa avattiin pari viikkoa sitten uusi vesipuisto. hinta 9 euroa. avoinna joka pvä 9-17
- Leah
Kikka kirjoitti:
Alanyan keskustassa avattiin pari viikkoa sitten uusi vesipuisto. hinta 9 euroa. avoinna joka pvä 9-17
Todellako! Onko tämä aivan lähellä Kleopatrarantaa
huoltoaseman takana, entinen Damlatas-ostoskeskus? - Sanna
Leah kirjoitti:
Todellako! Onko tämä aivan lähellä Kleopatrarantaa
huoltoaseman takana, entinen Damlatas-ostoskeskus?Sehan se on. Korjaan viela etta on auki 19 asti! Sitten pitaa maksaa viela 'tallelokeron' vuokraa jos tahtoo laukun tms. talteen.
- Leah
Sanna kirjoitti:
Sehan se on. Korjaan viela etta on auki 19 asti! Sitten pitaa maksaa viela 'tallelokeron' vuokraa jos tahtoo laukun tms. talteen.
Oliko hauska paikka? Tekemista lapsille ja aikuisille, vai jommallekummalle enemmän?
Kehtaako aikuiset mennä keskenään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637