Selena?

pika-asia!!!

Miltä Selena-nimi teistä kuulostaa? Minä tykkään, mies ei oikein innsotu. Mies taas tykkäisi ihan erityyppisistä nimistä ( mm. Jenny, Nelly, Taika ja Meri). Plaah, minä en yhtään tykkää, että päättyy y:n tai että nimi tarkoittaa jotain noin selvästi. Ärsyttävä pattitilanne.

Olisiko ehdottaa jotain Selenan kaltaista nimeä. Itsellä alkaa jo lyödä tyhjää kunt untuu ettei päästä ollenkaan yhteisymmärrykseen :(

4

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kompromissi

      Merika

    • Primrose

      Minusta ei ole oikein kivaa, että lapselle valitaan perhesovun vuoksi nimi, josta kumpikaan vanhemmista ei erityisemmin pidä. Joudutte selittämään sen lapsellenne!
      Voisiko Selena olla toinen nimi - ja ehkä myös kutsumanimi? Esim. Meri Selena olisi merkitykseltään aika upea: Meri ja Kuutar.

      • ap kiittää :)

        Kiitos tästä ajatuksesta:). Sehän itse asiassa on kyllä totta, että jos on kaksi kauneinta nimeä niin miksei sitten valittaisi niistä kumpaakaan, vaan joku kompromissi mistä molemmat tykkää vain vähän. Meri Selena on kyllä kaunis yhdistelmä, ehkäpä se voisi olla siinä ellei nyt jotain ihan ihmeellistä tule vastaan.


    • jortikka

      kevytkenkäisiä nimiä..!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      104
      9334
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4529
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1966
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1881
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1610
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1361
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      38
      1287
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      917
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      902
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      893
    Aihe