Käykää laittamassa nimet alle, niin saadaan asiaa eteenpäin kansalaisaloitukseen!
http://www.adressit.com/homoavioliitto_lailliseksi_maistraatissa
Seksuaalivähemmistölle oikeus avioliittoon maistraatissa!
7
576
Vastaukset
- yx epäluuloinen
Onko tämä nyt se virallinen adressi? En laita tuohon nimeäni ennen kuin tämä asia on selvitetty. Netissä on kaikenmaailman nimilistoja, joista ei loppujen lopuksi ole kuin harmia niiden allekirjoitajille.
- lkna
Virallalinen sivu on www.tahdon2013.fi
Nimien keräys käynnistyy 19.3.2013. Tuolla adressit.comissa voi toki ilmaista mielipiteensä aika monestakin asiasta, mutta mihinkään toimenpiteisiin ne EIVÄT suoraan johda.
Facebookista löytyy myös tietoa maaliskuussa alkavasta virallisesta nimenkeruusta: https://www.facebook.com/tahdon13 - se sama epäluuloinen
lkna kirjoitti:
Virallalinen sivu on www.tahdon2013.fi
Nimien keräys käynnistyy 19.3.2013. Tuolla adressit.comissa voi toki ilmaista mielipiteensä aika monestakin asiasta, mutta mihinkään toimenpiteisiin ne EIVÄT suoraan johda.
Facebookista löytyy myös tietoa maaliskuussa alkavasta virallisesta nimenkeruusta: https://www.facebook.com/tahdon13Kiitos Ikna, tuota arvelinkin. Ollaan tutustuttu asiaan, ja minäkin tulen allekirjoittamaan, kunhan asia on ajankohtainen.
- 434ll34
ei ikinä!!!!
- pikkuinen myy
Niinkun sehän olisi kaikilta pois, jos Suomeen tulisi tasavertainen avioliittolaki.
- ...
Nyt onnistuu allekirjoitus vaikkapa verkkopankkitunnuksilla
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/192- homopoika
allekirjoitettu kansalaisaloitteen sivuilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751430Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481332Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1531113Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551088- 51795
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39738Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44711- 30647