Rabbit Resort Hotel

Onko kokemuksia hotellista Rabbit Resort Hotel ja kulkuyhteyksistä sinne? Ja muutenkin kulkuyhteyksistä Jomtienille...Jossain törmäsin kirjoituksiin, että on ollut vaikeuksia saada taksia noutamaan hotellille tai Pattayalta hotellille. Kaikki kokemukset hotellista ja miksei muustakin tervetulleita!
4276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

huoneista ei tietoo ,mut allas osaston ravintolan hintalaatusuhteen perusteella en edennyt tätä pitemmälle

Äänestä

Rabbit Resort on mainio hotelli. MinneThaimaassa-sivustolla kuvaillaan näin:
"Vehreän, trooppisen puutarhan ympäröimä Rabbit Resort on liioittelematta Thaimaan tyylikkäimpiä mökkikyliä. Perinteiset thaimaalaiset talot on tehty tyylillä vanhasta, arvokkaasta puusta ja huoneet on koristeltu kauniisti muttei lainkaan prameilevasti. Täällä on helppo kuvitella itsensä menneiden aikojen prinssiksi ja prinsessaksi."
Sijainti on erinomainen Dongtan Beachilla, joksi kutsutaan Jomtien Beachin alkupäätä. Dongtanin kohdalla eivät autot kulje rantatiellä hotellien ja rannan välissä, mutta ravintolpalvelut ovat silti lähellä. Ehkä juuri tuo asia on haitannut kysyjän viittaamia kuljetusongelmia? Periaatteessa hotellille kyllä pääsee takakautta autolla – mutta eipä tuo kävelykään ole pitkä rannan vieressä olevalta parkkipaikalta. Täällä lisää infoa Pattyasta:
www.minnethaimaassa.com/pattaya

Äänestä

Dongtan Beach eli homoranta . Mm. Rabbit resort on homoystävällinen muuten
kyllä hyvä.

Äänestä
  • ....muuten kyllä hyvä. Homoystävällisyys on kyllä kamalaa, kohtelevat siis tasavertaisesti ihmisiä, SIIIS IHAN KAMALAA. Minä kyllä haluan hotelliin, jossa jaotellaan ihmiset lokeroihin ja ollaan epäystävällisiä valtaväestöstä poikkeaville.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkailijat kirjoitti:

Onko kokemuksia hotellista Rabbit Resort Hotel ja kulkuyhteyksistä sinne? Ja muutenkin kulkuyhteyksistä Jomtienille...Jossain törmäsin kirjoituksiin, että on ollut vaikeuksia saada taksia noutamaan hotellille tai Pattayalta hotellille. Kaikki kokemukset hotellista ja miksei muustakin tervetulleita!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu