voittavat kaiken muiden maiden doopattujen urheilijoiden edestä ;)
On ne niin ihmeelisiä!
Nuo uljaat ja puhtaa norjalaiset
3
125
Vastaukset 3
- lyly1
Joo, ja jos asia on niinkuin asiantuntijat väittävät että tuollaisia hb arvoja ei ihminen voi saavuttaa vaikka oleskelis himalajalla, vaan ne on saatu epoa käyttämällä, niin ekai tuossa pitäisi olla kuin tunnustamisen paikka.
Väittävät vaan pokkana "mitään en ole koskaan ottanut" Heh-hee!Mutta ei esim Dähliellä, niin kauhen korkeat veriarvot olleet. Taisi olla 175, joka ei nyt mikään älytön ole, toisin kuin jotkut 200 arvot. Mullakin on hemoglobiiniarvot tuota Dählien luokkaa ihan luonnostaan. Minkälaiset arvot Dähliellä on sitten normaalisti? Eikö hiihdossa nykyään tarkastella veriarvojen profiileja, että jos arvot nousevat paljon yli omien luonnollisten arvojen, niin silloin voidaan epäillä?
- 6-14
Taitaa mennä tuokin journalismin tuotos oikeuteen. Kyllä tietää jokainen ammattitasolla keikkunut, että nokkamiehet käyttää. Paskatkin käyttää tullakseen hyviksi. Eniten ketuttaa keskusteluissa rehellisyyden puute. Eipä nuo lahden 2001 kärähtäneetkään mitään elämänkertoja ole kirjoittaneet, jossa rehellisesti kertoisivat asioista ja niiden raakuudesta.
Täytyy sitten tulla pöljä päivä ja kaikkea muuta, että pärjäisi kisassa. On sinisilmäisyyttä uskoa, ettei ammattilaiset douppaa. Kun kyseessä on raha, maine, kunnia jne ihmiset ovat valmiita moneen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501108
- 109977
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki52701Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen34679- 65601
Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.6591- 65584
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää48559Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle23551- 59518