© 2011 Yritys Oy
Jos sivuille laitetaan tekijänoikeuden haltija yo. esimerkin mukaan, mikä on vuosiluvun tarkoitus? Onko se esim. sivujen julkaisuvuosi? Pitääkä vaihtaa kun vuosi vaihtuu?
Tekijänoikeusmerkintä kotisivuille - kuinka?
3
479
Vastaukset
On se julkaisuvuosi,
Toisaalta tuollaisella copyright merkinnällä ei ole mitään käytännönhyötyä.
Sama tekijänoikeus sivulla on vaikka sitä ei erikseen olisikaan mainittu.
Se kertoo lähinnä sivuston omistajan, mutta ei turvaa mitään.- sdsfdfsd
Totta. Nykyisin sillä ei ole juurikaan mitään virkaa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Copyright_symbol
"In countries party to the Berne Convention for the Protection of Literary and Artistic Works, including the modern-day U.S., a copyright notice is not required to be displayed in order for copyright to be established; rather, the creation of the work automatically establishes copyright."
Ja kun katsoo täältä niin näkee että tuo koskee melkein koko maailmaa
http://en.wikipedia.org/wiki/Berne_Convention_for_the_Protection_of_Literary_and_Artistic_Works
- AP.......
Taitaa olla fiksumpi jättää ainakin vuosiluvut kokonaan pois kun eihän tuosta sisällönkään alkuperäisestä valmistumisajankohdasta ole tietoa ja uutta lisätään jatkuvasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1186844Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam464523Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723682Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,272704Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni282421Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221896Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei1981398Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3191224Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona
Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on361021- 88888