Suomen vihervasuripoliitikot muuttivat aselain kauhajoen ja jokelan tapahtumien vaikutuksesta.
Syitä haettiin oikein porukalla. Vihervasuri Sauri toitotti, että kaikki aseet pitäisi takavarikoida suomalaisilta. Sauri tiesi täysin mistä oli kysymys.
Ei suomalainen hullumpi ole kuin muutkaan kansat.
Ohessa selvitys mistä ampumiset ovat johtuneet:
Lääkintöneuvos Tapani Sipilä kertoo Savon Sanomien haastattelussa olevansa huolissaan siitä, että tietyt masennuslääkkeet aiheuttavat nuorille raivokohtausriskin.
Tapani Sipilän mukaan aivokemiaan nopeasti vaikuttavat uuden polven masennuslääkkeet voivat aiheuttaa osalla nuorista voimakasta aggressiivista ja itsetuhoista käyttäytymistä.
Lääkintöneuvoksen mukaan Kauhajoen ja Jokelan kouluampujat sekä Oriveden ja Hyvinkään ampujat käyttivät vastaavia lääkkeitä. Vastaavien pillereiden epäillään olleen yhtenä osasyynä useisiin väkivallantekoihin Yhdysvalloissakin.
Vihervasuri poliitikot muuttivat aselain
2
227
Vastaukset
Onnellisuuspillerit ovat osallisena ainakin 6000:ssa näennäisesti järjettömässä väkivallanteossa eri puolella maailmaa.
Irakin sodan veteraanien itsemurhat ovat nousseet kuin raketti ylöspäin, kun näitä myrkkyjä jaetaan heille kourakaupalla Jenkeissä.
Kyse on niin suuresta miljardibisneksestä etteivät ihmishenget paljon paina.- Uusi Maailmanjärj.
Siviilien aseriisunta on Suuri Suunnitelma, joka on päätetty YK:ssa jo pari vuosikymmentä sitten - samoihin aikoihin kun kansoille alettiin syöttää SSRI-lääkkeitä.
Juuri SSRI-lääkkeillä raivohulluiksi tehtyjen tekemät joukkomurhat ovat olleet kaikkialla syy riisua kansa aseista.
Kannattaa lukea Aldous Huxleyn Uljas uusi maailma. Se on paljon Orwellia osuvampi, juuri valtiollisine valheineen ja onnellisuuspillereineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902429Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1402178Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132028- 1711540
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381257Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193878- 85876
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala449786- 51647