http://www.mtv3.fi/uutiset/it.shtml/2013/02/1713602/hyvia-uutisia-nokialle-windows-valtaa-markkinoita
Windows valtaa markkinoita! Hieno otsikko!
Windows valtaa markkinoita! Hieno otsikko!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Marginaalilukemissa nuo microsoftin palikkaleikit näyttävät vieläkin pysyvän puhelimissa ja tietokonepuolellakin näyttää heikolta kun tabletit valtaavat alaa perinteisten tietokoneiden markkinoiden hiipuessa. Tableteissakaan kun ei tuo palikkaleikki oikein meinaa menestyä.
Onneksi on Windows, joka valtaa markkinoita yhä enenevässä määrin! Onneksi, sillä näitä linuksien särkemiä tietokoneita alkaa olla vähän liian paljon.
Elelktroniikkakontti suorastaan pullottaa kaatopaikoilla linuksin särkemiä koneita!
Mitä enemmän Windowskoneita ilmestyy markkinoille, sitä vähemmän niitä ilmestyy myöhemmin kaatopaikoille!
Linuks - supertuhooja!
Windows koneetahan onkin vietävä Honkajoelle poltettaviksi niiden sisältämien virustet takia kuten muutkin raadot :)
kumma juttu...
Kaikki tietsikat joita olen käynyt herättelemässä henkiin kaatumisen jälkeen ovat olleet windows koneita... hmm...
Niihin moniin koneisiin joihin olen ubuntun laittanut ei ole tarvinnut enää asentamisen jälkeen sekaantua. Kas kun käyttäjät ovat opiskelleet ihan itse (pienellä puhelintuella) sen käytön ja huollon - ihan niin kuin windows koneissakin pitää opiskella.
Sillä erotuksella vaan, että ubuntu pärjää paremmin jatkossa...
koneella ei sitten enää pystykkään tekemään juuri mittään hyödyllistä, linkkuran peruna-poika peli-rypistys sitte enää ehkä just hikisesti junnaa linkkuran ihan surkeilla 8-bit väreillä ja iha ilman äänii vai kui linkku-urpo, se typerä puputin ei muuten tunnista edes tämmöstä ihan tavallista langatonta usb-väylään kytkettävää hiiri- ja näppäimistö-yhdistelmää, tarvis varmaan sekin juttu jotain 1000000 kummallista sudo-loitsua ennenku typerä linkkuran-reuhka laitteen tunnistaisi, winkku-koneeseen senkun kytkee niin heti järjestelmä laitteen tunnistaa ja on laite käytettävissä, on se vaan tosi kummallinen käyttis-rypistys se ihan typerä linkkuran-reuhka ..
pukkaa.
Ihanasti pukkaa asiaa!
tykkää :)
Lakkaisit jo liiman imppaamisen.
olette sama henkilö. Kukaan muu ei pysty suoltamaan yhtä aivotonta jokellusta jatkuvasti.
♥ Ihanasti ollaan eri henkilöitä ♥ Mutta toki me molemmat käytämme Windowsia ♥
Tubuttimen käyttö on paljon vaarallisempaa! Se sairastuttaa mielen!
teitä on jo kolme mieltä samassa ruumiissa.
Linux avaruutta :)
http://www.mtv3.fi/uutiset/it.shtml/2013/02/1713694/androideja-avaruudessa---vanha-alypuhelin-superhalvan-satelliitin-aivoina
ISS-asemaa ohjataan Linuxilla, samoin kuin Mars-mönkijää. Liki kaikki maailman avaruusalukset ovat kiertoradalla lentäviä Linux-tietokoneita.
Windows on liian turvaton ja aivan liian epävakaa ammuttavaksi avaruuteen laitteessa, jonka oikeasta lentoradasta ja vakaasta lentokorkeudesta riippuu miljoonien ihmisten turvallisuus maan päällä. MIR-asema olisi aiheuttanut helvetillistä tuhoa jos asema olisi sattunut tulemaan alas kaupungin yllä. Miettikää miten käy kun reiluhkon kokoinen Windows-satelliitti tulisi alas asutun kaupungin yllä tai sitten vaikkapa koko ISS-asema.
Venäjällä tuli 17 metrin pituinen ja kymmenien tonnien massainen jytky alas taivaalta. 1200 ihmistä loukkaantui ja aineellinen tuho nousi tähtitieteellisiin summiin. Se oli kivi. Se olisi voinut olla myös ihmisen rakentama laite, jonka olisi tuhonnut Microsoft Windows. Onneksi avaruudessa hallitseva käyttöjärjestelmä on Linux. Se, mitä hihhulit koodaavat peräkammarissa.
Ja ennen kuin joku vetää tähän mukaan sukkula Columbian niin sen sitten tuhosi siipeen osunut pala eristevaahtoa. Ei mitään tekemistä käyttöjärjestelmien kanssa.
Loistavaa Windows! Loistavaa Microsoft! Ihanasti toimii ja eikä tule niitä haittaohjelmia/troijalasia niin kuin linuks-ytimeen tehtyyn androidiin tulee koko ajan uusia ja uusia!
Kiireellä nyt kaikki vaihtamaan vanhat puhelimensa Windows käyttöjärjestelmän sisältämään laitteeseen! Siihenhän on tasan 0 haittaohjelmaa!
Windowsissa - Microsoftissa on tulevaisuus!
Microsoft on auringonlaskun firma. Windowsille ei enää nykyään ole mitään tarvetta eikä maailman tulevaisuus ole muutenkaan enää windows-pc koneissa vaan mobiililaitteissa joiden hallitsevat käyttöjärjestelmät ovat Linux ja Ios. Ubuntu tulee mukaan Androidin ja Ios:n rinnalle kilpailemaan.
Pc kuolee, miniläppäri kuoli jo. Windows katoaa maailmasta ja Microsoft sen mukana. Vanhan dinosauruksen on aika kuolla sukupuuttoon.
Elä vaan menneisyydessä. Microsoft on kuolemassa koska ei osaa mukautua muuttuvaan tilanteeseen, Microsoft on jäänne menneisyydestä jonka perään moni vielä turhaan haikailee kun ei osaa mukautua muuttuvaan maailmaan.
Microsoft kuolemassa......hmmmmm.....
http://bot.fi/5fn
Ei tuo nyt ihan sille näytä - pikemminkin tubutin on kuolemassa!
Microsoft on auringonnouskun firma. Windowsille on nykyään tarvetta eikä maailman tulevaisuus ole muutenkaan enää linuks-pc koneissa vaan mobiililaitteissa joiden hallitsevat käyttöjärjestelmät ovat Windows ja nokia. Ubuntu tulee mukaan Androidin ja Ios:n rinnalle kilpailemaan viimeisestä sijasta.
Pc elää, mutta miniläppäri kuoli jo. Windows valloittaa maailman ja Microsoft sen mukana. Vanhan tubutin-dinosauruksen on aika kuolla sukupuuttoon.
"Windows valtaa markkinoita!"
Joo, se valtasi meidän pesutuvankin ja kaikki oli jumissa monta päivää, kun se kaatui.
Kaikkea sitä pitää internettiin tunkeakin.
Ahaa, teidän pesutuvan pesukoneessa on ilmeisestikin Microsoftin loistavaa tietotekniikkaa!
Silloin on asiat siltä osin kunnossa ja ohjelmat varmasti toimii ja kone suorittaa ne loppuun.
Ihana isännöitsijä teillä, kun on ymmärtänyt tuonkin asian, että pesukoneessa, joka tekee puhdasta, täytyy olla Microsoftin tekemää tietotekniikkaa!
Jos siinä sitävastoin olisi joku linuks-kurttaus, pesukone muuttuisi heti arvaamattomaksi romuläjäksi! Se linkoaisikin tehokkaasti ja varmasti - jopa sadan metrin päähän!
se Windows pesukone onkin :
http://www.kotijakeittio.fi/koti-ja-sisustus/vanhat-tavarat/pesukoneiden-äiti-pyykki-maija
Windows-kone, Hoover, Nilfisk, kaikki imevät sontaa sisuksiinsa hyvin, mutta kaksi näistä on siihen tarkoitukseen alunperin suunniteltuja laatulaitteita.
ja lajissaan lyömätön virus-hooveri on kuitenkii se iki-ihana ja halpa antero-linkkura jota ainakii kaikki hyväuskoset linkku-urpot nii ihhailee :
http://www.cert.fi/haavoittuvuudet/2013/haavoittuvuus-2013-040.html
tosin sen ihan suojattoman linkkuran-reuhkan kämänen ydinkin jo nytten sitte vuotaa ..
http://www.iltalehti.fi/digi/2013010216508198_du.shtml
linkkura on vaarallinen arvioivat kuitenkii tietoturvayhtiöt ..
http://www.tietokone.fi/uutiset/varokaa_android_puhelimissa_on_pankkitroijalaisia
http://www.tietokone.fi/uutiset/nettipankin_kayttajilta_varastettiin_jopa_250_000_euroa
Kyseessä on todellisuudessa rikollisten haittaohjelma. Sen kautta pankin lähettämä turvakoodi lähetetään myös rikolliselle, joka voi näin tehdä tilisiirron. Puhelimen haittaohjelma toimii Android- ja BlackBerry-laitteissa. Applen iPhonen tai esimerkiksi Nokian puhelinten käyttäjät ovat turvassa.
http://www.tietokone.fi/uutiset/android_laitteista_unohtui_joulukuu
http://www.tietokone.fi/uutiset/royhkea_haittaohjelma_hyodyntaa_google_docsia
http://www.tietokone.fi/uutiset/fbi_varokaa_naita_androidin_haittaohjelmia
http://yro.slashdot.org/story/12/08/19/205225/smszombie-malware-infects-500000-android-users-in-china
http://www.tietokone.fi/uutiset/teknorikolliset_mieltyivat_androidiin_lahes_15_000_haittaohjelmaa_kolmessa_kuukaudessa
Maailmanlaajuisia Android bottiverkkoja:
http://www.linuxinsider.com/story/75558.html
http://www.digitoday.fi/tietoturva/2012/11/06/android-sai-kolmessa-kuukaudessa-51-447-haittaohjelmaa/201241454/66
http://www.tietokone.fi/uutiset/varokaa_android_puhelimissa_on_pankkitroijalaisia
http://threatpost.com/en_us/blogs/new-android-malware-family-infects-100000-071012
http://www.digitoday.fi/tietoturva/2012/11/06/android-sai-kolmessa-kuukaudessa-51-447-haittaohjelmaa/201241454/66
ja sitä rataa, on se vaan tosi turvallinen linkkura-rypistys se aina luotettavasti vuotava antero-linkkura vai kui linkku-urpot ?
pukkaa.
"http://www.digitoday.fi/tietoturva/2012/11/06/android-sai-kolmessa-kuukaudessa-51-447-haittaohjelmaa/201241454/66"
Onneksi on Windows. Tuossakin on ihanasti edellä.
http://www.tietokone.fi/uutiset/tuholaisten_kissa_hiiri_leikki_kiristyy_elinaika_tunteja
Onneksi Windowsiin saa huomattavasti enemmän haittaohjelmia vuorokaudessa kuin Androidiin kolmessa kuukaudessa.
Onneksi on ihana Windows.
Otsikko oli ihan oikein, samoin lause "Onneksi on ihana Windows".
Muuta oikeaa ei tuossa ollutkaan!
Kerrankin pelkkää asiaa! Hyvä! Totuus linkkuroitten vaarallisuudesta esiin!
..aivopierua pukkaa..
siis tietokone-lehden asiallisen kirjoittelun ja Panda Securityn asiantuntemuksen. No, eipä se ole mitään uutta palstan m$-puudeleiden keskuudesta. Kaikkihan ne kirjoittelee ilman mitään faktaa mistään.