Raamatun mukaan Jumala syöksi Saatanan helvettiin, eli tekikö hän itse ensin helvetin valmiiksi Saatanaa varten vai tekikö Saatana sen itselleen jouduttuaan pois taivaasta?
Jos Jumala teki helvetin niin eikö tämä sodi pahasti sitä käsitystä vastaan, että Jumala olisi hyvä. Se että kristillisen mytologian mukaan valtaosa ihmiskunnasa tulee kärvistelemään ikuisuuden hlvetin liekeissä ei kuulosta kovin armolliselta.
Kuka teki Helvetin?
poiuytrew
3
67
Vastaukset
- mnåou
No ei sodi totisesti p..erkelelle on aivan oma spesiaali ällö kuolettava säilytysselli.
Ja Jumala teki sen.- - EL:ak:IM
poiuytrew
Toi on kiistanalainen juttu. Että saako Per-ke-le sisustaa itse oman bunkkerinsa. Olishan se ihan siistiä, että se sais ainakin tapetit valita omaan majaansa. Siis jos vuokrasuhde on pysyvä. Tuota, kyse on sadusta.. siihen saa jokainen halukas keksiä mieleisensä ratkaisun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke251746- 1001410
- 771391
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671006- 61872
- 47866
- 64843
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t27800Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62777- 124732