Alanyaan menijät...

Kaipauksella

Kuka vaan sattuukaan tuntemaan seuraavia alanyalaisia itäiseltä rannalta:

* Mustafa (Arikan) ja Tuula (Maren Beach)
* Erkani (Yilmaz) ja Anna (Beach No 1)

niin viekäähän heille terveisiä!

Toivoo Mia perh.

4

807

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muistellen

      Asuitteko Marenan huoneistohotellissa? Tulimme juuri takaisin Alanyan matkalta ja asuimme juuri tuossa hotellissa. Oliko mainitsemasi Mustafa Maren Beachilla töissä? Tutustuimme häneen (ja muihinkin rannan / hotellin työntekijöihin), varsinkin lapsemme (3,5 ja 7 vuotiaat) olivat haltioissaan henkilökunnan ylenpalttisesta huomiosta! Takaisin mennään ensi kesänä ja toivottavasti tavataan tämän lomamme aikana tutuksi tulleet ihmiset. (Olimme kolme viikkoa matkassa.)

      T. Sanni pesueineen

      • Kaipauksella

        Hei,
        emme ole ikinä majoittuneet Maren Beachin huoneistohotellissa, käyneet kyllä vierailulla.
        Useat muut huoneistohotellit (10 kertaa Alanyassa käyneenä) ovat kyllä tulleet kaikin puolin tutuiksi.
        Mustafa työskentelee nimen omaa rannalla (Maren Beach) ja on saanut - tai juuri saamassa suomalaisen Tuulan kanssa ensimmäisen lapsensa.

        Kiva kuulla, että vastaanotto vieraillekin on lämmin jne. Itse olen tuntenut Mustafan perheineen jo 8 vuotta.


    • Tiina

      Kävin Alanyassa muutama vuosi sitten useampaankin kertaan ja tutustuin silloin hotelli Iriksessä työskennelleeseen Ercan Yilmaziin. Olisikohan sama kaveri kuin mainitsemasi Erkani? Viime käynnistäni Alanyassa lienee kulunut jo 5-6 vuotta.
      Siihen aikaan Ercan rakensi omaa asuntoa ja työnsä ohessa myös kuljetti turisteja ainakin vuoristoretkelle. Hänen kauttaan vuokrasimme aikanaan myös hänen veljensä asunnon muutamaksi viikoksi.
      Hän on todella sympaattinen, aina iloinen kaveri, n. 28-vuotias tätänykyä. Jos tunnistat hänet samaksi, niin kerro ihmeessä mitä hänelle kuuluu ja mistä hänet löytää, jos sinne päin vielä matkustamme?!

      • Kaipauksella

        Kaipaamani Erkan (ei Ercan) ei ole ikinä työskennellyt Iriksessä. Hän on viime vuodet lähinnä Beach No 1:lla ja sitä ennen Maren Beachin vieressä ollella Boulevard-rannalla. Eli, en valitettavasti osaa kertoa tuosta Ercanista mitään!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Raimo laamanen

      Onko Raimo siirtynyt yläkerran orkesteriin ? Jos on niin jaksamista Seijalle.
      Puolanka
      23
      3203
    2. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      198
      2893
    3. Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa

      Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      1911
    4. Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista

      Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah
      Maailman menoa
      258
      1534
    5. Aloitko pelätä siis

      Että otan suhun oikeasti yhteyttä
      Ikävä
      111
      1305
    6. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1201
    7. Olet ollut aika törkeä minua kohtaan

      Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta
      Ikävä
      46
      1057
    8. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      155
      1031
    9. Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin

      maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises
      Ikävä
      33
      960
    10. Voi ei kuvitteletkohan sä

      Nyt etten ookaan susta kiinnostunut 😿😿 ethän ajattele niin 🥺
      Ikävä
      43
      834
    Aihe