Ostetaan koira :D

Poks!

Olen jo jonkin aikaa etsinyt itselleni pientä koiraa... tarve olisi kova ja asian kanssa kiire... Rodulla ei niinkään väliä, maksaisin koiran itse joten hinta täytyisi olla realistinen. Koiran on oltava terve. Sekarotuisetkin käy! Mieluusti pohjanmaalta tai lähistöltä.

6

525

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viivi

      minulla olisi tosi ihana westie ja kääpiövillakoiran urospentu 10 viikkoa vanha,
      asumme pohjanmaalla, hinta 400€
      kirjoittele jos kiinnostaa

      • Alma

        Laitatko mailia osoitteeseen:

        [email protected]

        olisin kiinnostunut myytävänä olevasta pennusta!


      • Murre

        Moi, mieti tämän koiran ostoa, ymmärsinkö oikein, että koira on sekarotuinen ? Kennelliiton hintasuositus sekarotuisesta on 100 euroa. Älä mene maksamaan enenpää. Jos on ongelmia, ota yhteyttä Kennelliitton. Suosittelen.


    • aniliini

      Et taida ymmärtää kuinka paljon eroa eri roduilla on. Keneltäkään vastuuntuntoiselta et koiraa saa ostettua tuolla periaateella, se nimittäin kuulostaa siltä että koira on pitovaikeuksien takia kohta kierrossa.

      Erittele omia tarpeitasi ja mieti mahdollisia rotuja sitä kautta. Oletko kiinnostunut aktiivisesta vai rauhallisesta koirasta? Haluatko hoitaa turkkia? Haluatko harrastaa jotain koiran kanssa? Kysymyksiä on monia ja ne ovat kaikki tärkeitä kun mietit uuden ystäväsi valintaa. Koira tulee kuitenkin olemaan luonasi monta vuotta.

    • Jonna

      Olen aniliinin kanssa aivan samaa mieltä!! Kyllähän sitä nyt ekana täytyy ottaa selvää eri roduista. niissä on niin paljon eroavaisuuksia! Koira ei ole myöskään mikään leikkikalu, jota ensin paapotaan ja sitten hylätään kun siihen kyllästyy..

    • tartten lapinkoiran

      etsin lapinkoiraa tai seka rotuista jossa on edes puolet lapinkoiraa! maksaisin noin400-550 euroa.pentuina tai koulutus ikäisenä löytyiskö? pliis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      18
      5908
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      84
      5522
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3534
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      94
      3504
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      121
      1281
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1227
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1152
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      959
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      943
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      25
      909
    Aihe