Ostetaan koira :D

Poks!

Olen jo jonkin aikaa etsinyt itselleni pientä koiraa... tarve olisi kova ja asian kanssa kiire... Rodulla ei niinkään väliä, maksaisin koiran itse joten hinta täytyisi olla realistinen. Koiran on oltava terve. Sekarotuisetkin käy! Mieluusti pohjanmaalta tai lähistöltä.

6

498

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viivi

      minulla olisi tosi ihana westie ja kääpiövillakoiran urospentu 10 viikkoa vanha,
      asumme pohjanmaalla, hinta 400€
      kirjoittele jos kiinnostaa

      • Alma

        Laitatko mailia osoitteeseen:

        [email protected]

        olisin kiinnostunut myytävänä olevasta pennusta!


      • Murre

        Moi, mieti tämän koiran ostoa, ymmärsinkö oikein, että koira on sekarotuinen ? Kennelliiton hintasuositus sekarotuisesta on 100 euroa. Älä mene maksamaan enenpää. Jos on ongelmia, ota yhteyttä Kennelliitton. Suosittelen.


    • aniliini

      Et taida ymmärtää kuinka paljon eroa eri roduilla on. Keneltäkään vastuuntuntoiselta et koiraa saa ostettua tuolla periaateella, se nimittäin kuulostaa siltä että koira on pitovaikeuksien takia kohta kierrossa.

      Erittele omia tarpeitasi ja mieti mahdollisia rotuja sitä kautta. Oletko kiinnostunut aktiivisesta vai rauhallisesta koirasta? Haluatko hoitaa turkkia? Haluatko harrastaa jotain koiran kanssa? Kysymyksiä on monia ja ne ovat kaikki tärkeitä kun mietit uuden ystäväsi valintaa. Koira tulee kuitenkin olemaan luonasi monta vuotta.

    • Jonna

      Olen aniliinin kanssa aivan samaa mieltä!! Kyllähän sitä nyt ekana täytyy ottaa selvää eri roduista. niissä on niin paljon eroavaisuuksia! Koira ei ole myöskään mikään leikkikalu, jota ensin paapotaan ja sitten hylätään kun siihen kyllästyy..

    • tartten lapinkoiran

      etsin lapinkoiraa tai seka rotuista jossa on edes puolet lapinkoiraa! maksaisin noin400-550 euroa.pentuina tai koulutus ikäisenä löytyiskö? pliis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7375
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3907
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3480
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      231
      2645
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2622
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2413
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      129
      2349
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2239
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2115
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1932
    Aihe