Kertokaas minulle, oi te viisaat ff-pelaajat, mikä helv... se musta ihme varjo on sillä sillalla, (joka hyppää huitsin nevadaan) josta mennään kohti Ultimecian Master`s Roomia? Mitä sille tehdään?
Anteeksi selittelyni, mutta kyllä te varmaankin ymmärrätte mistä minä puhun...
Final Fantasy 8 ja Ultimecian linna
9
738
Vastaukset
- tumma
vitut siellä mitään varjoa on? Ainoo musta "outo" asia on urkuhuoneessa, kohta mihin Omega Weapon ilmestyy
- DaNii
Siis Se pikkunen örkki joka hyppää siltä vitun sillalta suin päin helvettiin!
- ...
DaNii kirjoitti:
Siis Se pikkunen örkki joka hyppää siltä vitun sillalta suin päin helvettiin!
Ei se ole örkki vaan avain joka löytyy sellien vieressä olevasta "kanavasta" ja sen saa kaartamattakin mukaan kunhan kävelyttää porukan hyvin tasaiseen tahtiin sille sillalle.
- heh
... kirjoitti:
Ei se ole örkki vaan avain joka löytyy sellien vieressä olevasta "kanavasta" ja sen saa kaartamattakin mukaan kunhan kävelyttää porukan hyvin tasaiseen tahtiin sille sillalle.
örkki??*nauraa* ja sit oliki avain *nauraa* kiitos,päivän piristys ruiske xD
- DaNii
heh kirjoitti:
örkki??*nauraa* ja sit oliki avain *nauraa* kiitos,päivän piristys ruiske xD
...että se oli avain?! se meni niiiiiiin nopeasti mun silmien ohitse, etten tiennyt mikä helv.... nakki se oli...
Asiasta kissanhiekka-laatikkoon...
no mikäs perskuta ne kalterit on siel (onkohan se nyt sitte siellä) suihkulähteeltä oikealle oikein on? mun mielest ne kalterit saa avattua, mut en muista miten. - wingly
DaNii kirjoitti:
...että se oli avain?! se meni niiiiiiin nopeasti mun silmien ohitse, etten tiennyt mikä helv.... nakki se oli...
Asiasta kissanhiekka-laatikkoon...
no mikäs perskuta ne kalterit on siel (onkohan se nyt sitte siellä) suihkulähteeltä oikealle oikein on? mun mielest ne kalterit saa avattua, mut en muista miten.nakkiha se xD *nauraa* ne vissii saa auki ku vähä niitä ultimecian urkuja menee ränkyttää :)
- DaNii
wingly kirjoitti:
nakkiha se xD *nauraa* ne vissii saa auki ku vähä niitä ultimecian urkuja menee ränkyttää :)
mite niil urkusil pitää soittaa? ihan vaan rämpytirämpyti vai täytyykö olla tietty sävelmä?
- wingly
DaNii kirjoitti:
mite niil urkusil pitää soittaa? ihan vaan rämpytirämpyti vai täytyykö olla tietty sävelmä?
ne pitää painaa kaikki pohjaan yht aikaa :D
- Aina niin mukava ja avulias
Kannattaa mennä osotteeseen www.fffin.com , sieltä löytyy ohjeet kaikkien pomojen voittamiseen, SUOMEKSI. Muutenkin ihan älyttömän hyvät sivut jos tarvii neuvoja johonkin Final Fantasy -peliin. Ite en olisi vieläkään kasissa näin pitkällä jos en olisi löytänyt niille sivuille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768