4 smile

minä

Mitähän korttisi sanovat tästä kummallisesta tilanteesta jossa nyt olemme. Sydämeen sattuu ja oma lapsi kärsii.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4 Smile

      Mennyt:
      työtä on nähty onnen saavuttamiseksi, mutta tilanne elää, liittyen ristiveriseen aikuiseen mieheen. Tässä kombinaatiossa on petollinen nainen ja tämä on 'kirkastunu' sulle jonkun uutisen myötä.

      Nyt:
      Tunnet kyllä syvää kiintymystä, mutta käyt aika vaikeeta aikaa läpi. Virkamieskin tähän liittyy jollain tapaa ja ehkäpä juuri hänen avullaan, pääsette pahimmasta yli. Jokin ehdotus esitetään.

      Tulee:
      Asioissasi tapahtuu käänne parempaan, etenkin kun ajatellaan lastasi. Nyt vaan on viisasta hillitä itsensä, vaikka kuinka kiukuttaisikin. Täällä on vaalea, lämminhenkinen mies, mutta sekään ei nyt tunnu sopivan kuvioihisi.

      Jotakin on tulossa yllättäen ja arvaamatta ja se liittyy ero asioihin, sinä kun millään et suostu hyväksymään sitä, että aineellisissa asioissa - vaikka tiedätkin osaavasi asiasi, tarkoitusperäsi kyseenalaistetaan.
      Joku ratkaisu nyt pitää tehdä. Uutta uutista on tulossa ja saat kutsun jonnekin tilaisuuteen, jonne menet vaikka pää kainalossa, epävarmana, mutta vakaana.
      Jotakin tulee eteesi, tässä jo pitkään jatkuneessa tilanteessasi. Tilanne on haastava, koska jotenkin tunnet itsesi täysin ulkopuoliseksi. Kohtalonpyörä raksuttaa ja tuo tiellesi paljon työtä asiassa, jossa ajat oikeuksiasi.. Välillä jo mietit, ettei sinusta edes ole äidiksi. JOstain sielusi syövereistä kaivat kumminkin kaiken tämän keskelle valon pilkahduksia. Mietit paljon jotakin ystävääsi, etkä oikein tykkää siitä mitä on tapahtunut. Jotenkin alat turtua jatkuvaan paskan jauhamiseen. Saat kuitenkin asiasi järjestymään ja olet siitä oikeinkin hyvilläsi ja ne alkavat vallata enemmän ja enemmän tilaa ajatuksissasi. Vaikka on vähän epävakautta, on myöskin harmoniaa.
      Muutoksen tuulet puhaltavat, etkä mahda sille mitään, että eri paikkakunnalta oleva vaalea aikuinen mies, saa perhoset lepattelemaan vatsassasi. Rahasopimusasioissa vastuu on vähän suurehko. Kovasta kilpailusta huolimatta, olet onnellinen, sillä tiedät että tämä on mahdollisuutesi, jota ei saa jättää käyttämättä
      Hilpeyttä ja uutta virtaa luvassa ja lapsesi asiatkin järjestyvät dramaattisella tavalla parempaan suuntaan

    • minä

      Kiitos todella paljon tästä. Nykyisyys on juuri noin. Tietysti jään odottamaan uutta parempaa aikaa. Osaatko yhtään sanoa mitä tämä asioiden järjestyminen dramaattisesti tarkoittaa. Paluuta entiseen vai jotain uutta?

      • 4 Smile

        Kyllä ne parempaan suuntaan on menossa.
        Eihän sitä nyt hyvänenaika loputtomasti elämäkään voi päähän potkia!
        Katsoisin että jokin onnenkantamoinen tulee ja asiat alkaa järjestyä


      • minä
        4 Smile kirjoitti:

        Kyllä ne parempaan suuntaan on menossa.
        Eihän sitä nyt hyvänenaika loputtomasti elämäkään voi päähän potkia!
        Katsoisin että jokin onnenkantamoinen tulee ja asiat alkaa järjestyä

        Kiitos kovasti vielä. Niinpä, tunnen jo itseni vähän hölmöksi höpöttäjäksi.
        Sait minut paremmalle tuulelle. Kiitos!


      • 4 Smile
        minä kirjoitti:

        Kiitos kovasti vielä. Niinpä, tunnen jo itseni vähän hölmöksi höpöttäjäksi.
        Sait minut paremmalle tuulelle. Kiitos!

        Et sinä mikään hölmö höpöttäjä oo hupsu!
        Ihan mukava 'täti-ihminen' oot ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6033
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4782
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3035
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2833
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1067
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      970
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      774
    Aihe