Onko kellään kokemuksia tästä hotellista? Mennään 22.3. a.i paketti. Netti on kai vaan kolikkokoneella. Onko nettikahviloita tms Maspalomasissa tai lähistöllä? Kovasti porukat kehuvat,että busseilla pääsee hyvin liikkumaan. Saakohan lippuja hotellista,vai maksetaanko bussiin mentäessä,vai miten? (Tuskin niissä on "pieniä rahastajatyttöjä"...) Onko kellään tiedossa jotain kivaa paikkaa,missä vois istuskella viinilasin ääressä ja kuunnella paikallista trubaduuria. Vaikka kyllä haluaisimme nähdä sitä kuuluisaa suomituristien juhlaa,jos vaikka olisi Matti Nykänen esiintymässä jossain...ei vaineskaan. Ihan innolla odotamme matkaa. Toivottavasti aurinko paistaa,vaikka joku sääennuste lupaileekin sateisia päiviä. Onko Kanariallakin joku kevätsadekausi?
Sonnenland,Dunas Mirador Maspalomas
4
2886
Vastaukset
- masa paloma
Olemme parhaillaan viikon matkalla ko. hotellissa ja kokemukset ovat olleet aivan hyviä. Bussi rannalle lähtee hotellin edestä neljä kertaa päivässä, 09.30 alkaen, tunnin välein. Emme ole käyttäneet bussia, mutta se on minun käsitykseni mukaan ilmainen.
Hotelli on melko edullinen all inclusive hotelliksi. Hotelli on ainakin Finnmatkoilla kohteena, me olemme varanneet hotellin booking.comin kautta. Hotellissa on kolikoilla toimivia nettikoneita.Jos on mahdollista ottaa oma tietokone, tai älypuhelin mukaan, niin Wifi yhteyden saa käyttöönsä 18 eurolla viikoksi. Meillä on ollut tuo yhteys käytössä ja se toimii omassa hotellihuoneessa.
Viikko sitten kanarialla oli ollut pari myrskyisempää päivää, mutta nyt säätilanne on taas normaali.
Mukavaa lomaa !- Kitti Kattinen
Kiitos Masa Paloma ja aurinkoista lomaa! Toivottavasti olette saaneet paikan altaan aurinkoisemmalta puolelta. Lueskelin Dunas Miradorin miinuksia ja olin ymmärtävinäni, että "solariumeista" saattaa olla kova kilpailu jo kukonlaulun aikaan.
- Zipadui
"lasten suosikki" - sanoi matkatoimiston esittely. 90% on 60 ikäisiä. 10-vuotiaani sanoin: mikä on lopputulos? Täällä on vain vanhoja naisia yläosattomissa". Allasbaarissa meno oli kun Kontulan ostarin kippolassa ja brenkku haisi jo pitkälle. Hotelli itsessään ihan ok. Toimii siis tietylle porukalle varmasti, mutta lasten kanssa en lähtisi tänne isosta altaasta huolimatta.
- Anonyymi
Epähygieninen, erittäin meluisa ja heikkotasoinen A.I. kohde. Tätä kirjoittaessani ole parhaillaan toipumassa ruokamyrkytyksestä, enkä suinkaan ole ainoa. Ruoka on laadunonta ja lämpimät ruoat maks. haaleita. En suosittele, vaikka hinta olisi kuinka halpa, koska sille ei saa vähäistäkään vastinetta. Kokemusta A.I. kohteista on kuitenkin 15 vuoden ajalta kerran-kaksi / vuosi. Pienenä kuvauksena iltamenot muutama ilta sitten, kun irlantilaisromaniseurue löivät lapsiaan. Ihmiset tietenkin valittavat voimakkaasti henkilökunnalla, mutta he eivät puuttuneet asiaan lainkaan. Poliisit kuintenkin jouduttiin rauhoittamaan tilanne, poliisit tilasivat asiakkaat. Hyvää lomaa kaikille, jossain aivan muualla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1132352Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from371938Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen281882- 1021877
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276481876Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la581159- 1101056
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20923- 54880
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110847