Hei! Nyt olisi ohjeita hakusessa, miten lähtisi kunnostamaan tuollaista vanhaa jatkettavaa lasten rautasänkyä, ta oikeastaan miten sille pystyy (jos pystyy) rakentaa uutta pohjaa, koska vanha oli ihan ruosteessa ja useasta kohdasta rikki, joten se poistettiin ja jäljelle jäi yksi tanko, jonka varaan ei patjaa uskalla laittaa :)
En ole harrastelija eli ei ole mitään hajua mistä lähtisi liikkeelle, vai lähdenkö ollenkaan, saako tommoseen esim puisen sälepohjan laitettua? rautasänky on jo hiekkapuhallettu ja maalattu, näyttää kutakuinkin tältä http://kottaraisenpesa.blogspot.fi/2007/11/rutsalainen-rautasnky.html mutta ei ole siis tota pohjaa OLLENKAAN. Eikä noita "kahvapalloja" mistäköhän sellaisia saa, vai kannattaako itse tehdä vaikka puusta? Kiitos kovasti avusta :)
Rautasängyn kunnostusohjeita
kokeillaanko1
0
218
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703530Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483433Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463312- 532759
- 312013
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301942- 481676
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401655Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä931616- 391390