Nyt alkaa pukkaamaan nykytaidetta, siitähän on jopa kysyntää.
Ajatuksena tehdä mittava installaatio, johon kulttuuritietoinen väki voi osallistua.
Tehdään "skateboard" ramppi hyvin väriä imevästä havuvanerista. Sitten varataan isoihin pyttyihin punamultamaalia. Väkijoukko kastaa takapuolensa punamultaan, ja istuu useamman kerran havuvanerialustalle....näin ahterin kuva himmenee ja himmenee. Myös muutama uskalikko voi liukua runsaassa värilastissa pitkin alustaa....vau, suorastaan sykähdyttävää nähdä tuon ihmisjoukon perseenjäljet monistettuna ja eri sävyissä.
Teoksen nimi voisi olla "Häilyvät perseet".
Uskon, että kriitikot ja hoitokunnat rahastoissa olisivat orgasmin partaalla, jos vielä muutamia karvoja on tarttunut karheaan vaneriin.....IIIIHanaaaaaa....
Kovan työskentelyn jälkeen olisi pesuhetki, jolloin pyllyt pestään. Samassa yhteydessä voisi pullottaa muhevia pieruja Lidllin palautuspulloihin (2 litraisiin).
Kun sitten aikanaan suuri yleisö tulee nauttimaan teoksesta, se voisi samalla impata pulloista ja arvata, kenen perseenjäljestä haju on lähtenyt. Näin saataisiin yleisö aktivoitua ja teos puhuttelisi yleisöä mitä syvimmällä tavalla.
Mitä mieltä olette, pitäisikö osallistujajoukkoa rajata, ja mitä teen mediatungokselle, jonka tämä upea ja ainutlaatuinen, mittava työ saa aikaan?
En hae kohde- enkä taiteilija-apurahaa...putsaisin pöydän kumminkin, tuntien taide- ja hoitokuntien mieltymykset. Saattaisipa paukahtaa jopa 5-vuotinen apuraha (10-vuotiseen tarvitaan jo spermaa ja verta).
Laadukasta ja puhuttelevaa nykytaidetta
tositaiteilija
0
56
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722739Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,252488Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville422181Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.132016Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1111507- 1671363
- 521042
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa28984IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16798Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99791