Nyt alkaa pukkaamaan nykytaidetta, siitähän on jopa kysyntää.
Ajatuksena tehdä mittava installaatio, johon kulttuuritietoinen väki voi osallistua.
Tehdään "skateboard" ramppi hyvin väriä imevästä havuvanerista. Sitten varataan isoihin pyttyihin punamultamaalia. Väkijoukko kastaa takapuolensa punamultaan, ja istuu useamman kerran havuvanerialustalle....näin ahterin kuva himmenee ja himmenee. Myös muutama uskalikko voi liukua runsaassa värilastissa pitkin alustaa....vau, suorastaan sykähdyttävää nähdä tuon ihmisjoukon perseenjäljet monistettuna ja eri sävyissä.
Teoksen nimi voisi olla "Häilyvät perseet".
Uskon, että kriitikot ja hoitokunnat rahastoissa olisivat orgasmin partaalla, jos vielä muutamia karvoja on tarttunut karheaan vaneriin.....IIIIHanaaaaaa....
Kovan työskentelyn jälkeen olisi pesuhetki, jolloin pyllyt pestään. Samassa yhteydessä voisi pullottaa muhevia pieruja Lidllin palautuspulloihin (2 litraisiin).
Kun sitten aikanaan suuri yleisö tulee nauttimaan teoksesta, se voisi samalla impata pulloista ja arvata, kenen perseenjäljestä haju on lähtenyt. Näin saataisiin yleisö aktivoitua ja teos puhuttelisi yleisöä mitä syvimmällä tavalla.
Mitä mieltä olette, pitäisikö osallistujajoukkoa rajata, ja mitä teen mediatungokselle, jonka tämä upea ja ainutlaatuinen, mittava työ saa aikaan?
En hae kohde- enkä taiteilija-apurahaa...putsaisin pöydän kumminkin, tuntien taide- ja hoitokuntien mieltymykset. Saattaisipa paukahtaa jopa 5-vuotinen apuraha (10-vuotiseen tarvitaan jo spermaa ja verta).
Laadukasta ja puhuttelevaa nykytaidetta
tositaiteilija
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4124663Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1221845- 1451592
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751325Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151166Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔791146Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise131079Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään671026- 66982
- 38980