DNA pro kokemuksia?

uutta peliin

Minulla on normi DNA liittymä, nyt mietin vaihtaisinko halpisversiion eli pro:hon, kannattaako? Onko toimiva? Ainakin on paljon halvempi. Toimiiko asiakaspalvelu (maksullista tietty)? Aattelin ottavani iPhone 4 24kk sopimuksella ja halvimmalla liittymätyypillä (yht.n.15e/kk), koska tarvitsen myös uuden puhelimen.

Kokemuksia?

6

1312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DnaPro

      No pelaa kyllä mutta kärsii saunalahtelaista MVNO verkosta tiahtelussa.. Myös data on jämäkaistalla. Laskut kyllä operaattorilla on tippunut & hyvä älypuhelin operaattoriksi. Roaming menee missä DNA:kin. Laskut kätevästi elaskuna verkkopankkiin.

    • jepajeespox

      Asiakaspalvelu ei ainakaan ihan helpolla vastaa sähköposteihin. Meillä kolmen numeron vaihto takerteli kun ei tullutkaan tekstiviestiä milloin pitää vaihtaa sim-kortti ja siitä aiheutui hiukka ongelmia kun puhelimet eivät olleet käytössä emmekä olleet siis tavoitettavissa kun olisi ollut hiukka tärkeetä menoa eikä kukaan tietysti itse tarvinnut käyttää puhelinta juuri silloin jotta olisi tämän huomannut. Tästä laitoin viestiä asiakaspalveluun ja vastausta on odoteltu pari viikkoa.
      Eipä silti, käytössä ei ole ollut nyt mitään eroa normaaliin dna liittymään ja tuo 3000 min/kk dna-dna puheluita ja netti alle 4€ niin ei tuota varmaan paljon halvemmalla muualta saisi. Itsepalvelu osio pro:lla vaikuttaa hieman keskeneräiseltä sillä luulisi siellä olevan selkeästi rasti ruutuun kohdat joissa voi tehdä muutoksia omaan liittymään tai jos liittymän haltija pitää vaihtaa esim. lapsen kasvaessa ja muuttaessa pois kotoa.
      Onneksi liittymän vaihto on nykyään helppoa eli jos tuo tökkii pahasti niin siitä vain vaihtaa toiseen firmaan.

    • syvältä jostain

      Nyt on kaksi viestiä lähetetty asiakaspalveluun eikä mitään vastausta ole tullut. Kolme liittymää joista kaksi lapsilla, omapalvelussa jokaisen liittymän käyttäjänä minä vaikka kaiken järjen mukaan siellähän pitäisi olla lasten nimet näkyvissä ja minä olen sopija ja maksaja. Ensimmäinen lasku maksettiin alkuviikosta ja laskut osiossa tuo näkyy edelleen maksamattomana. Ottaa päähän tuollainen asiakaspalvelu enkä todellakaan ala sinne soittamaan, ennemmin vaihdan liittymän toiseen firmaan jos ei kohta ala vastauksia ja muutoksia tulla.

    • kurjuuden keskeltä

      Tais lipsahtaa pron hinnoittelu persiilleen kun lopettivat sen myynnin. Itsellä ollut nyt pari viikkoa ja saa nähdä milloin tulee viestiä että liittymätyyppi lakkautetaan ja pitää vaihtaa toiseen. Halpa liittymä, ei voi muuta sanoa.

      • Pilasivat tuonkin

        jaahas, ainakin nimet on muuttunut, meinasin jopa että olisin liittymän tuonne vaihtanut mutta se dnapro1 perusliittymäkö katosi kokonaan?

        Mitenkähän tuo käy tosiaan kun vanhemmillani on tuo dnapro1 otettu, tuliko vaihto eteen?


    • Pilasivat tuonkin

      Tuossa etusivulla kyllä lukee että eikä huolta, vanhat dna pro liittymät toimivat edelleen vaikka ovat päivittäneet liittymiä muuten tuonne.
      Eli tarkoittaakohan tuo että aikaisemmin otettu dnapro1 liittymä ja hinta pysyy entisellään?

      Jos joku osaisi vastata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2769
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      16
      2577
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2278
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1871
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      38
      1582
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      51
      1555
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1483
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      25
      1363
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      28
      1204
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1151
    Aihe