DNA pro kokemuksia?

uutta peliin

Minulla on normi DNA liittymä, nyt mietin vaihtaisinko halpisversiion eli pro:hon, kannattaako? Onko toimiva? Ainakin on paljon halvempi. Toimiiko asiakaspalvelu (maksullista tietty)? Aattelin ottavani iPhone 4 24kk sopimuksella ja halvimmalla liittymätyypillä (yht.n.15e/kk), koska tarvitsen myös uuden puhelimen.

Kokemuksia?

6

1125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DnaPro

      No pelaa kyllä mutta kärsii saunalahtelaista MVNO verkosta tiahtelussa.. Myös data on jämäkaistalla. Laskut kyllä operaattorilla on tippunut & hyvä älypuhelin operaattoriksi. Roaming menee missä DNA:kin. Laskut kätevästi elaskuna verkkopankkiin.

    • jepajeespox

      Asiakaspalvelu ei ainakaan ihan helpolla vastaa sähköposteihin. Meillä kolmen numeron vaihto takerteli kun ei tullutkaan tekstiviestiä milloin pitää vaihtaa sim-kortti ja siitä aiheutui hiukka ongelmia kun puhelimet eivät olleet käytössä emmekä olleet siis tavoitettavissa kun olisi ollut hiukka tärkeetä menoa eikä kukaan tietysti itse tarvinnut käyttää puhelinta juuri silloin jotta olisi tämän huomannut. Tästä laitoin viestiä asiakaspalveluun ja vastausta on odoteltu pari viikkoa.
      Eipä silti, käytössä ei ole ollut nyt mitään eroa normaaliin dna liittymään ja tuo 3000 min/kk dna-dna puheluita ja netti alle 4€ niin ei tuota varmaan paljon halvemmalla muualta saisi. Itsepalvelu osio pro:lla vaikuttaa hieman keskeneräiseltä sillä luulisi siellä olevan selkeästi rasti ruutuun kohdat joissa voi tehdä muutoksia omaan liittymään tai jos liittymän haltija pitää vaihtaa esim. lapsen kasvaessa ja muuttaessa pois kotoa.
      Onneksi liittymän vaihto on nykyään helppoa eli jos tuo tökkii pahasti niin siitä vain vaihtaa toiseen firmaan.

    • syvältä jostain

      Nyt on kaksi viestiä lähetetty asiakaspalveluun eikä mitään vastausta ole tullut. Kolme liittymää joista kaksi lapsilla, omapalvelussa jokaisen liittymän käyttäjänä minä vaikka kaiken järjen mukaan siellähän pitäisi olla lasten nimet näkyvissä ja minä olen sopija ja maksaja. Ensimmäinen lasku maksettiin alkuviikosta ja laskut osiossa tuo näkyy edelleen maksamattomana. Ottaa päähän tuollainen asiakaspalvelu enkä todellakaan ala sinne soittamaan, ennemmin vaihdan liittymän toiseen firmaan jos ei kohta ala vastauksia ja muutoksia tulla.

    • kurjuuden keskeltä

      Tais lipsahtaa pron hinnoittelu persiilleen kun lopettivat sen myynnin. Itsellä ollut nyt pari viikkoa ja saa nähdä milloin tulee viestiä että liittymätyyppi lakkautetaan ja pitää vaihtaa toiseen. Halpa liittymä, ei voi muuta sanoa.

      • Pilasivat tuonkin

        jaahas, ainakin nimet on muuttunut, meinasin jopa että olisin liittymän tuonne vaihtanut mutta se dnapro1 perusliittymäkö katosi kokonaan?

        Mitenkähän tuo käy tosiaan kun vanhemmillani on tuo dnapro1 otettu, tuliko vaihto eteen?


    • Pilasivat tuonkin

      Tuossa etusivulla kyllä lukee että eikä huolta, vanhat dna pro liittymät toimivat edelleen vaikka ovat päivittäneet liittymiä muuten tuonne.
      Eli tarkoittaakohan tuo että aikaisemmin otettu dnapro1 liittymä ja hinta pysyy entisellään?

      Jos joku osaisi vastata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      109
      4206
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      78
      3456
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      76
      3249
    4. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      24
      3189
    5. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3072
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      72
      2896
    7. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2760
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      60
      2678
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2519
    10. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2364
    Aihe