Onko kysymys

mielenhallintalampuista ns. asiallista ufokeskustelua.
Kokemuksen mukaan joku riepuperse nämä aloitteet
usein poistaa!
559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sitä kannattaa kysyä rauni-Leena Luukanen-Kildeltä joka tämän käsitteen lanseerasi. tosin eräällä tällä palstalla näyttää perse hallitsevan mieltä.

Äänestä

Mielenhallinta lamput eivät kuulu ufokeskusteluun!

Äänestä
  • Lamput ne loistavi kilvan,
    hämyssä ufoisen illan.

    Äänestä

Asiallisen ja ei asiallisen ufokeskustelun raja on kuin
ektoplasmaan piirretty viiva.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mieli hallintaan kirjoitti:

mielenhallintalampuista ns. asiallista ufokeskustelua.
Kokemuksen mukaan joku riepuperse nämä aloitteet
usein poistaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu