On kuulemma rantautumassa jkoskelle. Ootteko muut kuulu huhua?
Jari-Pekka
no smoking
161394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
joo. tulee nesteelle
no kyllä se huhu sit paikkans pitää mistä olen kuullut jo jonkin aikaa et anttolat ovat yritystä myyneet!
Ei tuu kannattamaan jos tupakat ja kaljat vedetään myynnistä. Nämä "kantaistujat" vaihtaa mestaa jos tupakkakoppi häviää.
no eipä täällä oikein muuta paikkaa oo mihkä kosken pahin juorujengi siirtyis vaikka tupakkakoppi hukkuu!
Jos näin olisi, että Jari-Pekka paikkakunnalle tulisi, niin minä ainakin esittäisin uudelle pitäjälle, että poistaisi tuon juorujengin jäsenet sieltä vahtaamasta toisia asiakkaita. Kokoontuisivat kunkin kotona vuorollaan juoruamaan ja pohtimaan kylän asioita.
Ja kuinkaha kannatavaa sekin olisi? Ei ketkään muut siellä taida niin aktiivisesti käydä enimmäkseen taitaakin ne asiakkaat niitä olla.
Jos on samaa ketjua muitten Hankasalmen Jari-Pekka liikenneasemien kanssa, niin sieltä ei sitten saa ostetua tupakkaa.
http://www.jari-pekka.fi/
Eikä kaljaa :-)
Taitaa rantautua köyhyys ja kurjuus seuraavaksi sinne kuihtuvalle tehdaspaikkakunnalle.
Säätiedotus lupaa köyhyyttä ja kurjuutta seuraavaksi sadaksivuodeksi ainakin.
Se on hyvä jos J-P:n asema tulis tänne. Eikös se ole jo selvä juttu,että jos on kyse uskovaisesta kauppiaasta,ni ei sielä tupakkaa/kaljaa myydä? :)
Ei se ole selvää. Useimmat uskovaisten kaupat myyvät ko. tuotteita.
Kortsut unohtui listalta.
Ja Veikkaus... Tuskin tässä pitäjässä pelkilla Subarukuskien kahvirahoilla pidetään paikkaa pystyssä.
En voi uskonnollisen vakaumukseni (Tai sen puutteen) vuoksi asioida kyseisen omistajan liikkeissä, joten palvelusta en osaa sanoa.
Lievää tekopyhyyttä on havaittavissa: Pidetään paikat auki sunnuntaisin ja nurkat on täynnä pajatsoja.
Älkää missään nimessä menkö töihin sinne,ette tuu näkemään siinä paikassa edes luottamus miestä.
luottamus miestä?
Mitä kohtaa et tajunnut,juuri sitä ei siihen paikkaan tule,eikä muutakaan työntekijöiden edustajaa.