Mulla on uunin yläpuolella ilmanvaihtoventtiili. Nyt on alkanut usein iltaisin ja öisin kuulumaan sieltä oksentamisen ääniä, siis se kuuluu ihan selvästi. Mulla on yksiö, 36 neliöö ja toinen venttiili sijaitsee vessassa.
Tuossa yksi yö laitoin ruokaa ja yhtäkkiä kamalia oksentamisen ääniä alkoi kuulua taas. Eipä enään tehnyt mieli syödä.
Onko muilla samoja kokemuksia?
Tuossa yksi yö laitoin ruokaa ja yhtäkkiä kamalia oksentamisen ääniä alkoi kuulua taas. Eipä enään tehnyt mieli syödä.
Onko muilla samoja kokemuksia?
Vastaukset 6
Vanhimmat
kasami asumisen hyvät puolet, niistä huonoista ei sitten tässä kanna mainitakkaan :9
Hakkaa patteria aivan älyttömästi ensi kerralla kun kuuluu oksentelun ääniä. Tämä on normaali käytäntö neukkukuutiossa.
Nyt kuuluu jo vessankin ilmanvaihtoventtiilistä tätä yökkäämistä joskus. Miten ihmeessä se kuuluu, onko normaalia? Tässä talossa on 5 kerrosta, asun ylimmässä. Osaako joku kertoa, että kuuluuko nuo äänet saman kerroksen vessoista vai minun alhaalla olevista? En usko, että kerroksesta 3 kuuluisi kerrokseen 5 asti, joten ainoa vaihtoehto on kerros 4.
Se on myös kai selvää, että uunin yläpuolella olevasta venttiilistä tuleva yökkäämisen ääni ei voi olla samasta vessassa tuleva ääni mikä kuuluu joskus minun vessan venttiilistä????
Ja taas heräsin aamulla tähän kauheaan ääneen!
Kokeileppa ulista ja äänehdellä oikein kiimaisena jos vaikka vastapuoli pelästyy
No en halua kenenkään oksentamisesta häiritä!