Ei tuolla Saunalahdella mikään toimi! Tylyä asiakaspalvelua, netti pätkii, kauheet puhelinlaskut ja epämääräisyyksiä hinnoittelussa!
Kohta itkettää!
Apinaopena
2166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kerrohan millä operaattorilla asiat on toisin?
On kyllä ihme, miten palvelualalla voi olla noin läpimätä yrityskulttuuri. Ehkä se on osittain seurausta älyttömyyksiin menneestä hintakilpailusta yhdistettynä omistajien tuotto-odotuksiin, mutta on siinä myös silkkaa välinpitämättömyyttä. Ei tarvitse kilpailla palvelulla, kun ei sitä muutkaan tee.
me suomalaiset lampaat ollaan kuin leppoisa sunnuntaiaamu bisnesmiehille. Tämä näännytyspolitiikka on ajautunut siihen pisteeseen, että kun me lampaat ei osata pistää vastaan, niin bisnesmiesten moraali on kuollut ja seurauksena on härski lypsäminen. Ja meitähän lypsetään niin kauan kuin rahaa vähänkin tihkuaa. Kotonurkissa kirotaan mätää systeemiä ja korkataan kossua, mutta kun pitäisi tulla julkisesti yhteisellä äänellä esiin ja pistämään hanttiin, niin eipä kukaan lähde mukaan. Suomalainen näyttää syntyvän orjuus veressä ja talutusnuora tiukasti kaulan ympärillä. Mutta, näin mennään kunnes joku tekee jotain radikaalia.