Anni

Mitä mieltä olette Anni-nimestä nykylapsella?
7113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Enää se ei ole varmaan niin yleinen kuin muutama vuosi sitten, mutta omaan korvaani kuulostaa silti aika tylsältä. Ihan käypä nimi joka tapauksessa enkä usko, että koululuokalla tulee montaa Annia olemaan.

Äänestä

Anni on ihan perusnimi, mikä sopii vauvasta muoriin;)

Äänestä

Mielestäni Anni on kaunis ja ajaton nimi :)

Äänestä

Anni on aika neutraali perusnimi, omaan makuuni jopa vähän tylsähkö, mutta toisaalta ei myöskään mikään massanimi, eli samalla luokalla tuskin tulee olemaan viittä Annia.

Äänestä

Ihanan perinteinen ja kaunis, kannatan!

Äänestä

Anni on pirteä nimi ja ajaton.

Anni Maija
Anni Maria
Anni Katri
Anni Inkeri
Anni Helena (vaikka onkin vehnäjauhomerkki)

Äänestä

Kyllä Annia on ainakin väestörekisterikeskuksen mukaan annettu hirveästi viimevuosina 1439 kpl vuosina 2010-2013...

Mutta kaunis nimihän se on :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anniko? kirjoitti:

Mitä mieltä olette Anni-nimestä nykylapsella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu