onko kukaan samaa mieltä: aika yksitotista lankafestin tarjonta, onko hevi muka nykyään niin suosittua,enempi jotain pop-rock-tanssi tai ihan mitä vaan musiikkia voisi olla tarjonnassa. vai saako nuita hevi örisijöitä halvalla. ps. peer gynt ainoa positiivinen asia koko tapahtumassa varmaan sen varassa pyörii,kun on vielä maksullinen. kommentoikaa.
lankafest
25
1065
Vastaukset
- EI pääse taivaaseen
Onko seurakunnan päälle päsmärit nukkuneet ohjelman teko aikana , kun ovat sallineet soitettsvsksi heviä isosti keskellä kylää. Pietarikin kysyy taivaaan portilaa , että mitä olet tehnyt?. Jos vastaa soittaneensa heviä , niin Pietari sanoo, ettei tänne HEVILLÄ pääse. Kyllä lankafestareilla tulee veisata virsiä niin kuin muissakin kunnan tilaisuuksissa. Ja yheksältä kotia nukkumaan.
- mitäeepästäkun
no oikeesti kuka haluaa kuulla nyky heviä, black sabbath teki jo 60- luvulla heviä ja sitä sentään pystyy kuuntelemaan. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin mennyttä sesonkia.
- Helevetin hyvääää!!!
- maalaispoika oon
Kyllä kansanetustaja Alatalokin olisi pitänyt maksaa lankafestareille. Tämmöstä se on nykyään kun Huusko tiputettiin valtuuston johdosta.Ei ole ketään enää puollustamassa Alataloa.
- leijonan hyökkäys
Toas päesöö leijjonien järjestysmiehet nuorison kimppuun. Taetaa kunta maksaa kovatkin rahat näelle leijonille.
- Oikean teatterin yst
Rienapojathan voisi tehdä tämän vuotisen pessimismiesityksen tuosta Mycofood-farssista. Mitäpä se hyvejää-asenne olisi ollut paikallaan päätöksiä tehtäessä.
- ei heviä
Aikansa elänyt tapahtuma kuuluu samaan mitäpä se hyvejää kastiin. Lähialueen asukkaille olisivat voineet jakaa korvatulppia. Kenenkään korvat kestä moista meteliä.
Keksikää parempaa. Thx.- spentikäinen
puhut asiaa
- Rämpytystä
Toas menöö rahoa kunnassa joutavanpäeväeseen humputukseen.Tietenkään ei julukisesti sanota palijoko tuommoset rämpyttäjät maksaa. Niillähi rahoella oesi voenu järjesteä pitkin talavea nuorille kaekenlaesta toemintoa. Essiintyjät on valittu entisiä puolankalaesie kepulaisia. Pelekeä puoluetukea koko homma. Jos sattaa kuulijoeta paekalla on muutama kymmenen.Aenuot kuujijat on Mätykojin eläkeläeset.
- woodjoy
siellä mummot luulee että ryssä hyökkää, kun hevi ryskää torilla.
- Ex puolankalainen
Millon tämä lankafest on?
- kunnon lauluja
Laamanen pitää saada sinne laulamaa koko illaksi.
- anusir
justiisa näin .
- Ei ikuna
sitä mihkään kiekumaan ja vouhottamaan...
- rokki soi
Uuh, kohta taas jytisee jonniin joutavat. Mummot luulee sodan syttyneen. Jakakaa lähistön asukkaille edes korvatulpat. Pliis
- puljakkaan vuan
kalle58 kirjoitti:
eiko tätä örinää ois voinu pitää paljakassa. muutkin ala-kulttuuri juhlat sinne.
Sinne just korpehen keskelle mahtus mekkalaa, tämmöset jutajaiset ei kuulu keskelle kirkonkylää.
- AnuS.
Tulppa tässä tulee jos kovin kovoo tökitää!
- ...
Oottepa te kaikki kovin ahdasmielisiä. Eihän niistä bändeistä ollu kuin kaks semmosta jotka lauloi osittain örinällä.. Kuuntelisitte ennemmin niitten biisien sanoja ja sanomaa, ennenku tuomitsette pelkän musiikin perusteella.
Eikä tuota lankafestiäkään ole kuin kerran vuojessa, onko ihmiset tosiaan niin suuria mielensäpahoittajia että joka asiasta pitää valittaa.. - Vahna isäntä.
Joutavanpäivänen tapahtuma. Rahhaa tarvittais muuhunkin kun tuommoseen hömpötykseen. Ei mittään tyhjiä tapahtumia kun nekin rahat peruspalveluihin. Sekin pessimistipäivä pittäis lopettaa turhaa rahan tuhlausta eikä kiinnosta kettään eikä tuota mittään.
- tärkein ensin
Perspalveluihin rahat!
- batman777
Eikö se ole vaan hyvä, että edes jotakin toimintaa järjestetetään vielä Puolangalla? Jos ei musiikki kiinnosta, voi sinne mennä vaikka seuran vuoksi. Valittajat ja kukkahattutädit voi pitää vaikka korvatulppia sen muutaman tunnin, jos ei kestä kuunnella.
- loordi666
Kun se oliskin muutama tunti, vaan kun puolivuorokautta ulisuttavat. Korvatulpat voitais jakaan järjestäjän puolesta.
- dfgdsgrt
No ensi kesänä saatte kuunnella festejä kaksi päivää, perjantain ja lauantain :) Ja kirkossa on joulun alla Lankafest goes Christmas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.
Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat10316655Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä
Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell1407384Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"
"...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."874030Toksinen persuvasemmisto
Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k263002Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa
Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve692689Hotelli Kainuu konkurssiin
Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin972287"Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"
Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt992144Mitä Purra oikeasti sanoi ennen vaaleja...
...pienituloisten leikkaamisesta? Tässä se on. "Esimerkiksi se, mistä aiotaan leikata, perussuomalaisten ero muun muass1252115Tikkunenällä on kovat luulot itsestään
Mut ei tarjottavana muuta kuin katkeruutta, ilkeyttä ja ilkeä luonne hyih.. oikea miesten nielijä Onneksi kaivatullani132029Huomentaaaa
Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil382012