Susannan töppäilyt eivät kestäneet päivänvaloa.
Kato googlella : UUSI SUOMI.
Sussu sekoilee
11
446
Vastaukset
- Ei se mitään
Vaasalaiset äänestävät perinteisesti yleensä kaikki kokoomuksen sekoilijat eduskuntaan suurella äänivyöryllä, niin käy Koskellekkin, valitettavasti.
- pellepöllö
sussu edustaa pellepuoluetta ollen sen noloin mannekiini kautta aikojen
- Mettäpöyröö eduskunt
.
Vaalislougan "Äänestä sinäkin mettäpöyröö eduskuntaan"
.
- Big Brotha
Sussu on jäätävän kylmä ja tyly nainen. Loistavaa poliitikko-ainesta siis ja on jo päätetty että hänestä tulee kansanedustaja ensi vaaleissa. Kansa ehkä luulee päättävänsä ketä haluaa äänestää mutta puolue sen todellisuudessa junailee.
Muistelkaapa vaikka täydestä tuntemattomuudesta noussutta Stubbia josta kukaan ei ollut koskaan kuullutkaan mutta koska puoluejohto kertoi hänen olevan Kokoomuksen Eurooppa-asiantuntija niin läpihän niin tärkeä mies meni vaikke edes kenttäväki häntä tuntenut. - Susanna.
Aksu,koomuksen ikinuori,hyvin on pärjännyt. Loistava hymy ja hyvä ulosanti, mitä vielä pitäisi olla politikolla, hah.
- koyhät varokaa
Kokoomus on siirtynyt laitaoikealle
5.3.2013 15:49 Antti Koskela 24 kommenttia -----UUSI SUOMI
Pohjanmaan Kokoomuksen pj Susanna Koski
Sain kipinän kirjoittaa tämän kun luin Pohjanmaan Kokoomuksen puheenjohtajan, Susanna Kosken, tekstin keksitystä eriarvoisuudesta. Kosken perusargumentti on, että sosiaaliturva nakertaa yhteiskunnan, koska ansioerot työssä käyvien ja työssä käymättömien välillä eivät ole tarpeeksi selkeät.
Työmarkkinatuki on vuonna 2013 suuruudeltaan 698 euroa kuussa, kun keskipalkka on yli 3200 euroa kuussa. Todellisuudessa hyvin harva työtön on työttömänä siksi, että sosiaaliturva tarjoaisi miellyttävän tuntuisen rahallisen elintason. Kosken ajatusmaailmassa työttömyys on valinta. 250 000 suomalaista on valinnut työttömyyden, koska sosiaaliturva on mukavan suuri?
Kosken kirjoitus on jo paljastunut plagiaatiksi Tuomas Embusken kirjoituksesta. Ahkeruutta ja työteliäisyyttä mainostava Koski ei jaksanut kirjoittaa itse tekstiään.
Tapaus Koskesta tulee kovasti mieleen toisen kokoomuslaisen, Saul Schubakin, viimeaikaiset ulostulot. Schubakin mukaan sosiaaliturva edistää "heikomman aineksen" lisääntymistä. Tarpeeksi ankarassa maailmassa vain hyvinvoivat yksilöt lisääntyisivät, mikä olisi kaikokoomuslaisessa ajattelussa - ...
.
- varo.....
Kokoomuspomo Lapuan Liikkeen viitoittamalla tiellä
10.7.2013 22:45 Olli Kohonen 1 kommentti ilmoita asiaton viesti
Pohjanmaan Kokoomuksen puheenjohtaja Susanna Koski vertaa ay-liikettä mafiaan. Sitä samaa ay-liikettä, joka on saanut Suomeen aikaan muun muassa seuraavat vaatimattomat asiat:
kahdeksan tunnin työpäivä
viisipäiväinen työviikko
kesäloma
lomaraha
irtisanomissuoja
työttömyysturva
äitiys- ja vuorotteluvapaa
ylityökorvaukset
Listaa voisi jatkaa erittäin pitkään. Aiemmin Tuomas Enbusken sinällään jo ankean tekstin ( http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288545707018.html) plagioimisella mainetta niittänyt Koski pitää kuitenkin nähtävästi edellä olevien asioiden saavuttamista mafian mylläyksen käden jälkenä. Vissiin kai sitten niin. - Taas näitä:.
.
Ensin oli räsänen ja sitten tämä
. - ETTÄnäin POHJANMAALL
Susanna Koski edustaa sitä kaupunkia Suomessa jossa
asunnottomat raittiit ihmiset laitetaan sossun toimesta
katkaisuasemalle asumaan jos ei saa asuntoa sossun maksusitoumuksella..
HÄVETTÄÄ!!!! - Ulos-
anti ====???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14911191
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424256Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352684Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041613Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?821459Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396