Britaxin kaukalo muihin kuin Britaxin rattaisiin?

Travel system

Olisin kiinnostunut travel systemistä. Minulla on Britax römer baby safe kaukalo. Osaako joku kertoa käykö ko. kaukalo siis jonkin muun merkin matkarattaisiin, kuin Britaxin? Kiitos.

3

1847

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7+19

      Meidän Graco-rattaisiin Britax-Römer Baby Safe kaukalo sopii oivallisesti ja tukevasti ilman mitään adapteria siten kun turvakaari on rattaisiin kiinnitettynä. Ilman tätä turvakaarta/mukitelinettä ei kaukalo pysyisikään siinä. Britaxia myyvistä lastentarvikeliikkeistä kannattaa kysellä minkä merkkien malleihin kaukalo sopii adapteriosan kera, sekin lisää valinnan mahdollisuuksia.

    • saöhds

      Meillä kaukalo kulkee brion race rattaissa ihan tukevan tuntuisesti. Itse henk. koht. en tykkää matkarattaista vaan mieluummin käytän tukevia rattaita, jotka kuitenkin menevät pienempään tilaan kuin yhdistelmävaunut.

    • tietoa1

      Itse en missään nimessä laittaisi kaukaloa rattaisiin mihin se ei kuulu ja lukitu. Gracon rattaisiin ainakin menee vain gracon kaukalo, sen tiedän, toki omalla vastuullahan jokainen tekee niinkuin tekee. Britaxin kaukalo menee ainakin Gessleinin ja Emmaljungan rattaisiin, muista en tiedä. Luulisin et moniin malleihin menee, koska on yksi tutuimmista merkeistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3874
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2811
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2478
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1879
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1829
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1766
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      29
      1578
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      387
      1468
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1248
    Aihe