käyttäjät, ei koske meitä http://www.iltasanomat.fi/digi/art-1288546186307.html
Ei hätää
Windows Phonen....
768
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No voi pärkkele, nyt lähti Antero maata kiertävälle radalle !
Ei koske meitä androidin käyttäjiä.Lue lopusta,niin ei suomalaiset pankit käytä tuollaista kirjautumista.
Jos tekee paljon työmatkoja eurooppaan ja on tilikin Citibankissa tms niin voi olla yllätys ikävä kun seuraavalla työmatkalla ei saa rahoja edes tonnikalapurkkiin.
Ota tonnikalapurkkeja mukaan ja varo varkaita,ettei vie kännykkääsi. Millä sitten pääset kurkaamaan tiliä Citibakista,onko köyhä työnantajasi palkan laittanut tilille.
Ensin väitit ettei uhka koske ensimmäistäkään suomalaista (vaikka totta kai koskee), ja sen jälkeen kehoitat ottamaan tonnikalapurkkeja matkalle mukaan. Helpompi on vain välttää android laitteita, niin ei tarvitse niitä tonnikalojakaan roudata aina mukana.
Kaheli lumiamies!
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/tutkimus iphonesovellukset vuotavat kayttajien tietoja pahemmin kuin androidohjelmat/a884913