Onko kenelläkään Elisan liittymän omistajalla ollut ongelmia kyseisen modeemin kanssa? Itse en saa yhteyttä muodostumaan, vaikka tein kaiken kuten surkeassa ohjeläpyskässä neuvottiin, eli muutin verkkoasetukset automaatille ja modeemin laitteen hallinnasta VCI arvon 33:sta sataseen. Valot palavat, mutta ketään ei ole kotona.
ElisaADSL ja Telewell TW-EA400
3
617
Vastaukset
- joku
No mulla on kyseinen kokoonpano ja laitoin eka kun ton vehkeen sain niin asetuksista vaan sen VCI 100, en muuta. Sit toisella kerralla joskus kokeilen laittaa palomuurin päälle laitteeseen, niin ei toiminut, ei toiminu netti, taikka sitte en osannu itekkää jotain asetusta vaihtaa, mutta nyt toimii hyvin ilman sillä laitteen palomuurilla. yksvaihto ehto ois tämä
- HST
Minulla EA500 ei toiminut usb-portin kautta. Kun laitoin verkkokortista kaapelin telewelliin johan pelitti.
- Topi
Moro,
Pitikö sun säätää ollenkaan tuota ea500:sta? Mulla Baana-yhteys ei suostu pelittämään 500:llä, ea200 toimii perusasetuksilla. Ei siis aukaise yhteyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648