Onko EF luotettava? Olenko liian nuori? (13v)
Onko isäntä perheet huonoja?
Ja onko kukaan ylipäätänsä ollut sellaisella?
Kiitos jos vastaatte! :)
Onko isäntä perheet huonoja?
Ja onko kukaan ylipäätänsä ollut sellaisella?
Kiitos jos vastaatte! :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Olen ollut kurssilla Englannissa, Eastbournessa. EF on mielestäni varsin luotettava. Isäntäperheitä on erilaisia, kivempia ja huonompia. Mutta jos perheen kanssa on ongelmia, on mahdollisuus vaihtaa perhettä. Tietänet itse, oletko liian nuori lähtemään reissuun. Kyllähän kursseja tuonkin ikäisille järjestetään, mutta sinun tulee itse vanhempiesi kanssa miettiä, kannattaako sinun nyt sellaiselle lähteä.
sitten olit? Ja kiitos että vastasi.
Olitko kunnollisessa perheessä`? Oliko siellä suihku?
Mä olin kielikurssilla ku olin 15v. englannissa Bournemouthissa, oli kyl yks mun tähänastisen elämän parhaita kokemuksia (22-vuotiaan kokemuksen syvä rintaääni puhuu ;D). Kannatta siis ehdottomasti lähteä. Yleensä perheet on ihan mukavia, ja toimeen tulee. Suihkut ja kaikki on, ei tarvi siitä murehtia. Ja jos ikää murehdit niin voithan aina odottaa vuoden tai kaks jos siltä tuntuu, mutta tottakai jos tuntuu että pärjäät ni mikäs siinä.
no kyllä varmaan oot liian nuori, jos kysylet jopa sellaista asiaa kun että onko suihkut. ei englanti nyt taas mikään kehitysmaa ole!!!