PÖHÖLÖT SUOMALAISET

säkillä valoa tupaan

Ei tarvitse ihmetellä jos virolaiset sanoo suomalaisia poroksi.Vuodesta toiseen täällä kirjoitellaan että on kusetettu lomaosakekaupoissa suomessa tai ulkomailla,toisia jopa molemmissa.Luulisi jo vähemmälläkin ymmärtävän pöhlöimmänkin jo että lomaosakkeet on täyttä kusetusta,onhan siitä paasattu vuosikymmenet mediassa.Mutta kun ei ole lusikalla annettu niin ei voi kauhalla vaatia.

2

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jatkuu,jatkuu,jatkuu

      Tämän kirjoitus pitää laittaa jokaiseen lehteen ja vielä kerran viikossa että huonomuistisimmatkin muistavat.

    • äly hoi!

      Meillä on ollut monta eri viikko-osaketta eri paikoissa Suomessa,
      ja ollaan oltu ihan täysin tyytyväisiä kaikkeen ja mitään ei oo kusetettu koskaan, ei edes yritetty.

      En tiedä ulkomaan osakkeista, mutta itsepä on tyhmä rahoja menettäessään, ellei ostovaiheessa tutustu ostamansa tuotteeseen ja sen käyttöehtoihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      12
      1860
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1609
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1425
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      255
      1422
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1322
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1110
    7. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1069
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1040
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      92
      993
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      973
    Aihe