kyllä tämä tästä

370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kovin olisi hyvä juttu,siinä mielessä saataisiin pyörät pyörimään,kun ne pyöris sinne suomen maaseudulle saakka.

Äänestä
  • Pyörii pyörii...niin no kenen täällä kannattaa taloja ostella, jos näkemys on sellainen että kaikki romahtaa ja kaikilta menee työt alta?

    Ehkä tuhnu alitajunnassa uskoo kuitenkin nousuun ja hyvään työtilanteeseen, mikäli odottelijasta meinaa omistajaksi ryhtyä?

    Ei ne tuhnut käteisellä ostele. et edes sinä Luki luupää.

    Äänestä

Suomen vientiteollisuus ei edelleenkään näytä vetävän. Nokia kaatuu kohta. Suomessa kiristettiin vuoden alussa verotusta eli leikattiin ostovoimaa/kysyntää. Jenkeissä alv edelleen 0 prosenttia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


8uh8uh kirjoitti:

Jenkkien tilanne paranee

http://www.taloussanomat.fi/porssi/2013/03/08/usasta-jattiyllatys-tyottomyys-painui-alimmilleen-yli-4-vuoteen/20133657/170

eiköhän se täälläkin seuraa perässä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu