Työvoimatalo ja suomi24

Loistava palsta tämä suomi24, täällä saa viestinsä näkyviin eikä punikkitatit ole sensuroimassa tekstejä.
5332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Punikkeja koko Paltamon työtalo täynnään. Sekä ne kunnan isät jotka imevät vähävaraisimpien verta pakottamalla köyhät kyykkyyn noilla taloillaan.

Äänestä
  • tulee mieleenAuswitch ja juutalaiset.

    Äänestä

Miksihän ne ihmiset ei sitte halua pois tuolta työvoimatalolta kun siihen on mahollisuus nyt lähteä ilman että tulee karenssi, lähtisivät pois ja menisivät kortistoon jossa se päiväraha onki sitten puolta pienempi kun istumisella saatu palkka. Eikä ns. oikeista töistä kukaan työnantaja maksa ammattitaodottomalle yli 10 ekeä tunnilta.

Äänestä

Loukkuja ovat nuo saksan mallin mukaiset työtalot - totesi Soininvaarakin. Pissa housussa lämmittää hetken. Muistakaa aina se, että poliitikot eivät ole luotettavia toisten asioiden järjestelijöitä. Hetken lämmittää

Äänestä
  • Jokainen puhukoon vain omasta puolestaan! Turha täällä on purnata toisten suulla !!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naama esitteessä kirjoitti:

Loistava palsta tämä suomi24, täällä saa viestinsä näkyviin eikä punikkitatit ole sensuroimassa tekstejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu