Loistava palsta tämä suomi24, täällä saa viestinsä näkyviin eikä punikkitatit ole sensuroimassa tekstejä.
Työvoimatalo ja suomi24
naama esitteessä
5332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Punikkeja koko Paltamon työtalo täynnään. Sekä ne kunnan isät jotka imevät vähävaraisimpien verta pakottamalla köyhät kyykkyyn noilla taloillaan.
tulee mieleenAuswitch ja juutalaiset.
Miksihän ne ihmiset ei sitte halua pois tuolta työvoimatalolta kun siihen on mahollisuus nyt lähteä ilman että tulee karenssi, lähtisivät pois ja menisivät kortistoon jossa se päiväraha onki sitten puolta pienempi kun istumisella saatu palkka. Eikä ns. oikeista töistä kukaan työnantaja maksa ammattitaodottomalle yli 10 ekeä tunnilta.
Loukkuja ovat nuo saksan mallin mukaiset työtalot - totesi Soininvaarakin. Pissa housussa lämmittää hetken. Muistakaa aina se, että poliitikot eivät ole luotettavia toisten asioiden järjestelijöitä. Hetken lämmittää
Jokainen puhukoon vain omasta puolestaan! Turha täällä on purnata toisten suulla !!