Yksi uusi testi, jolla testata kauanko saattaa olla elinaikaa. Mites me jotka olemme 65-68v? Olemmeko jotenkin suojatumpia? Itse olen 66v ja ei löydy kuin yksi kohta mikä natsaa ja siitä yksi piste. Mitä siitä pitäs päätellä? No, en varmaan mitään.
http://www.iltasanomat.fi/terveys/art-1288546949782.html
http://www.iltasanomat.fi/terveys/art-1288546949782.html
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nuo ikäkausipisteet on mitä ilmeisimmin lyhennetysti esitetty, eli 60-64 yksi piste, 65-69 kaksi, 70-74 kolme, 75-78 neljä, 79-82 viisi 83-84 kuusi, 85- seitsemän (tietysti todennäköisyys tästäkin vain nousee iän myötä, pinna per vuosi tai kaksi, eivät ole kehdanneet pisteyttää sen enempää, masentaisi vain vanhuksia)
Miulle tuli neljä pistettä, mutta ei sekään mitään tarkoita. Elän kunnes kuolen.
Mulle tuli 3 pistettä. Voi pitää paikkansa, tahi sitten ei...Elän täysillä loppuun asti..
Että joku viitsiikin tuhlata aikaansa tuollaiseen humpuukkiin!
Älä...onko sinulta jotain pois viitselijäisyydestä, olihan sinulla aikaa kirjoittaa typerä mielipiteesikin. Käytä aikasi viisaammin, älä jonninjoutavaan!
Eipä ihme, että lehdet pullistelevat otsikoilla, että taas on suomalaisia huijattu. Minusta vain täysissä sielun ja ruumiin voimissa olevat voisivat tänne kirjoittaa. Eikä huijattavat! Eikö teillä ole mitään itsesensuuria? Oletteko todella noin huijattavia. No, se on sitä vanhuudenhöperyyttä!
En minä viitsi enää kolmatta kertaa testailla ennustettua elinikääni. Ei se testaamalla pitene. Selvää on, että enin osa on väistämättä takanapäin.
Ylioppilashuuhkajan kanssa samoilla linjoilla olen, elän niin kuan kunnes kuolen.