mun menkat pitäs alkaa ens tiistaina eli 24.8.. jäniitää.. vaikka ei sais hermoilla.. se kun saattaa vaikuttaa myös menkkoihin...
vauva olisi tervetullut! :)
muita kuumeilijoita?!
12
1033
Vastaukset
- milla
Menkkapäivä olisi maanantai! Ei jaksa odottaa! Ja jännitän ihan kympillä, vaikutti se sitten tai ei... testin teen maanataina, jos on tarpeen. Lapsi enemmän kuin tervetullut. :)
- kuumeilija
kerro sitten kuinka kävi... mä kerron sitten tiistaina! :)
mä pidän sulle peukkuja!! :) - milla
kuumeilija kirjoitti:
kerro sitten kuinka kävi... mä kerron sitten tiistaina! :)
mä pidän sulle peukkuja!! :)Testi näytti negaa, mutta menkat eivät ole alkaneet. Joten elän yhä toivossa. :) Uusi testi viikon päästä jos tarvetta on.
- kuumeilija
milla kirjoitti:
Testi näytti negaa, mutta menkat eivät ole alkaneet. Joten elän yhä toivossa. :) Uusi testi viikon päästä jos tarvetta on.
ei täälläkään olen menkat vielä alkaneet, tänään niiden olisi pitänyt alkaa... jännittää... loppuviikolla teen testin jos on tarvis.. jännittää... ;)
- Aikuinen
kuumeilija: mitä miehesi sanoo kuumeiluun? vai onko sulla miestä? aiotko hankkiutua raskaaksi yhden yön suhteista?
- Tyttö21
Mikä sun pohdintojen tarkoituksena on? Tuo on todella loukkaavaa! Anna ihmisten elää omaa elämäänsä ja tehdä omat päätöksensä!
Mitä teet noilla tiedoilla?
- Tyttö21
Kuumeillut olen jo monta vuotta..mutta mies ei vielä valmis isäksi=( Kunnioitan hänen päätöstään, mutta en voi mitään sille, että joka kuukausi odotan, ettei menkat alkaisikaan! Vauva on todellakin enemmän kuin tervetullut=)
- surullinen nainen
sama juttu mulla! ja menkat tuli taas tänään =(
Käytän kyllä pillereitä ja joskus jopa kortsua lisäksi, mut silti toivoisin että menkat jäis pois jotenkin!
En vaan jaksais odottaa että vanhenen (siis olen ihan aikuis-iässä kuitenkin) ja mitä sit jos tulee jotan ongelmia raskaaksi tulemisessa! Mietin koko ajan että jos alamme yrittämään lasta vasta sitten ku mä oon jotain 25 tai enemmän ja sit tuleekin VIELÄ monen vuoden odotusta tai jotain... en kestäis sitä!!! Haluun alottaa ajoissa että on sitten "pelivaraakin" mut mies ei uskalla/halua vielä yrittää! - Tyttö21
surullinen nainen kirjoitti:
sama juttu mulla! ja menkat tuli taas tänään =(
Käytän kyllä pillereitä ja joskus jopa kortsua lisäksi, mut silti toivoisin että menkat jäis pois jotenkin!
En vaan jaksais odottaa että vanhenen (siis olen ihan aikuis-iässä kuitenkin) ja mitä sit jos tulee jotan ongelmia raskaaksi tulemisessa! Mietin koko ajan että jos alamme yrittämään lasta vasta sitten ku mä oon jotain 25 tai enemmän ja sit tuleekin VIELÄ monen vuoden odotusta tai jotain... en kestäis sitä!!! Haluun alottaa ajoissa että on sitten "pelivaraakin" mut mies ei uskalla/halua vielä yrittää!Meillä on nyt ehkäisykeinona kondomi, koska en ole löytänyt sopivia pillereitä (tekee mut masentuneeksi, itkuiseksi). Jotenkin aina toivon, että kumi puhkeaisi..mutta en tietenkään puhkomaan mene..tää vaan on niin vaikeaa!!
Mulla on aivan samoja tuntemuksia!!En todellakaan jaksais odottaa enää vuosia, että aletaan yrittämään, ja sit ku se ei ole todellakaan varmaa, että ensiyrittämällä, tai edes ensimmäisten vuosien aikana varmasti raskaaksi tulee...tuskaa!!Oon yrittänyt miehen kanssa jutella ja selittää, mut sitä pelottaa se vastuu ja muu=(
Mut ei voi mitään!
- mussukka
mullakin kovaa kuume päällä, mutta mitä vielä yllättävämpi (ja parempi :)) miehelläni vielä kauhempi kuume kun mulla. hän sen kuumen minuunkin tartuttii... hän itse sai sen keväällä, kun täyttii 25w ja huomasi, että ei ole vielä isä... nyt meilläkin yritys päällä :)
Sulle ja Millalle tärppiä :))!! - Bambi
..On yksi!
Miestä jännittää ja "pelottaa" (tottakai muakin..).. Ollaan kyllä keskusteltu asiasta todella paljon, ja tultu tulokseen että lapsi/lapset tehdään ihan lähi aikoina (kk/vuosi). Koska sitten saadaan kumminki myöhemmin nauttia toisistamme kun lapsi taas kasvaa.. :) *innoissaan*
~Onnea KAIKILLE~ :) :) :)
\ Bambi / - tytsy83
Juu, täälläkin on kova vauvakuume.. Ollut jo pari vuotta.
Nyt on eka kuukausi menossa ilman ehkäsyä ja toivotaan että tärppää mahdollisimman pian. Ku ei malttais odotella. Ovis pitäis olla ihan näinä päivinä, että ei muuta ku hommiin. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648