Ollaan lähdössä pian lantalle parin viikon lomalle matkanjärjestäjän kautta. Mietimme tuossa että innostaisi ensi vuonna lähteä kuukaudeksi sinne, joten olisiko kellään vinkkejä miten toimia varaushommien suhteen? Onko varattavissa jo nyt vuotta aikaisemmin, ja onko suoraan paikalliselta halvempaa (tosin voiko luottaa...?), tai mitä kautta olette itse vuokranneet taloja? ehdoton edellytys on rannan läheltä. Vinkkejä/neuvoja?
vuokratalo koh lantalta?
lantapöllö
3367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
jojo lantarental on luotettava ja toimii ruotsiksi, on ruotsalaisten omistamia taloja, joita välittävät.
Suoraan voi saada halvemmalla, mutta suurin osa välitysfirmojen kautta vuokrattavista asunnoista tai taloista on kalliimpia kuin jojolantan.
Koetapa TRIPADVISORIA..
Hei,miten pitkäksi aikaa olette vuokranneet tuolta Jojo Lantalta asunnon?Tai siis talon,vuokraavatko vaan viikoksikin?Kertokaa,jos joku on vuokrannut,paljonko tuli maksamaan ja tuliko päälle vielä sähkö ja vesi?voiko louttaa,oliko siistit talot?