Onnea ja menetystä Walkamo ja Vihma

Retsi.

8

592

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Utelias.

      Tarkoitko kuitenkin toivottaa menestystä?

    • Varovainen kysymys

      Voisimmeko me LG:n osakkeen omistajat saada juomaveden edes maksutta ruokailun yhteydessä, kun käymme ihailemassa uutta menestystä?

      Tai edes puoleen hintaan...?

    • Tässä tietoa!

      Herrat Walkamo ja Vihma junailivat tietysti ravintolatoiminnan Vanajanlinna Oy:lle, sillä se on ainoa joka tuottaisi tuloa Linna Golffille. Hinnat ovat maamme golfkenttien huippua, joten tuottokin on sen mukainen. Kun ravintolatilojen vuokrista päättävät puolin ja toisin samat herrat, niin lopputulos ei voi olla Linna Golfille edullinen.

      Osakkaat saavat muodollisen pikku alennuksen, mutta maksavat senkin jälkeen enemmän kaikesta kuin muilla golfkentillä. Ahneilla on yleensä se tunnettu p....n loppu, joten seuratkaamme miten herroille Walkamo ja Vihma elämässään lopulta käy. Kaunko kehtaavat naamojaan Hämeenlinassa näyttää, se jää nähtäväksi.

    • Osa kas (vain)

      Entä tuolla uudessa ravintolassa? Eikö olisi sielläkin edes 2% alennus paikallaan osakkaille tuotteista, sillä olemmehan tavallaan tuoneet heille julkisuutta ja osallistuneet markkinointiin aikamoisin suolarahoin!
      Okey, 1% tuntuisi jo heiltä hyvitykseltä!

    • Hmmm.

      Äläs nyt. Osakkaille saattaa tulla porttikeilto, sillä jurripäisään he saatavat alkaa riehua, jos Mika sattuu olemaan paikalla.

    • rasvattu salama

      Homojen viikkopalaveri torstaina Vanajanlinnassa . Tervetuloa taas vanhat ja uudet jäsenet . Ottakaa mukaan omat sensitive tarvikkeenne . Maaliskuunextrana talo yarjoaa glidit .

    • asiat asiana

      Turha sotkea seksuaalista suuntautumista henkilön tekemien ahneuksien,tahallisten virheiden tai muun epäreilun toiminnan sekaan.

      Oli homo tai hetero, voi toimia fiksusti elämässä ja liikemaailmassa ilman , että käyttää muita hyväksi.

      • Homous ei este

        Juuri näin, ei homous tee kenestäkään huonoa bisnesmiestä. Vanajanlinnallakin menee ihan hyvin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      149
      3531
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      137
      1003
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      857
    Aihe