Morijensta !
Vilkkain lomasesonki alkaa olemaan pikkuhiljaa ohitse, niin myös täällä Khao Lakissa. Toki, satamasta kun juuri ajelin, väkeä riittää kyllä vielä..
Mutta. Kysymys...!
Olitko tyytyväinen matkaasi Khao Lakiin ? Jäitkö kaipaamaan jotain erityistä palvelua, erityisesti suomenkielellä? Kyytipalveluja lentokentältä ? Thaiboxing/Jooga ym. treenijutskia ? Patikointia otsalampun valossa Khao Lak vuorella? Privaatti kalastusretkiä ? Bungalovia viidakon reunasta ? Mitä tahansa, maan ja taivaan väliltä...?
Tiivistäen. Kaikenlaista palveluahan täältä saa, mutta jäitkö jotain kaipaamaan nimenomaan suomenkielellä ?
Olitko tyytyväinen lomaasi Khao Lakissa ?
4
511
Vastaukset
- parga
En jäänyt. Englanti taipuu, myös thai-versio :)
Kaikki tarvittava löyty mitä tarvitsi lontoo taipuu suht hyvin joten välttämättä suomen kielisiä palveluita en tarvitse,mutta kalastus retki kunnon veneellä olis hyvä vielä kun olisi retken järjestäjä asian osaava kalamies noissa uisteluhommissaa,niin menis päivä tai parikin ihan mukavasti merellä.
- lampi 1
Meidän hotellin rannassa oli /on parikin pitkähäntävenettä jotka tarjosivat halukkaille kaikenlaisia retkiä merelle tai rannikkoa pitkin, myös kalastusretkiä.
Emme jääneet kaipaamaan enemmälti aktiviteettejä. Pari matkanjärjestäjän retkeä teimme ja muutamana päivänä vierailimme mielenkiintoisissa paikoissa taxilla. Tämä taxi kaveri ei osannut kuin muutaman sanan englantia mutta hyvin pärjättiin ja hänen kanssaan koimme ehkä mielenkiinoisimmat hetket koko matkalla. - aitomatkaaja
Ja aivan kuten parga ja matkapojukin sanoivat: En kaipaa palveluja ulkomailla suomenkielellä, päinvastoin, sitä parempi mitä vähemmin suomalaisia näkee..
Englanti taipuu hyvin, thaillakin pärjää, tosin taipuu muutama muukin kieli joilla voi sillointällöin kommunikoida muiden matkalaisten kanssa.
Taitaapa tuo AurinkoAmalian matkatoimisto-opas toiminta olla aikas kuoleva ammatti, suomalaiset osaavat nykypäivinä matkustella ihan omatoimisestikin ja yhä enenevässä määrin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu801956- 591788
Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu3671690Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1691463Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle681344Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1101340Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä741283- 651210
Kuljettajasi oy konkurssi?!
Tuliko ahnehdittua liikaa,menikö tämä kuljettajasi oy taksit siis konkurssiin?141103KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin1001087