Tekemista ruotsiin 12-13 v tytoille ( ei roskaa kiitos! ^^)

SwishCheesechs (^^)

Eli oon kaverin synttareile menossa ruotsin risteilylle (eli yksi paiva maissa). Kaverin aiti mukana joten ei mitaan... Noh... "sellasta"
Jotku museot ois kivoja ja sllaset ( ei taide ) Vaaaaaaaaaaaaaaarhain Kevat talvella mennaan joten ei varmaa huvi puistot tai elain tarhat oo auki...... Kauppoja\kauppakeskuksia voi suositella. Tai vaa antaa jonku netti sivun. Ja jos siella on manga kauppa niin vaa paranee^^
Kiitos jo etukateen avusta!!! (^^)

Ja jos et huomannu nii en voi kayttaa aakkosten kahta viimeista kirjainta koska on enkun kielinen nappaimisto. Toivottavasti ymmarsitte!

3

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • swishcheesechs

      Please, Help! Matka jo seuraavalla viikolla!

    • swisscheeses

      Oikeesti apuu huomenna lähtöööö!!

      • dags att shoppa

        Vasa-laivan museo on mahdollisesti kiinnostava. Samalla saarella Skansenin ulkoilmamuseossa on varmaan jotain pääsiäishauskaa ja eläintarhakin varmaan osittain auki. Vaate- yms. kauppoja löytyy Drottninggatanin varrelta ja poikkikaduilta (ihan keskustassa). Vanhassa kaupungissa kannattaa pyöriä, kivoja puoteja ja kahviloita. En tiä mangasta, mutta vanhan kaupungin alueella on joitain sarjakuvakauppoja; esim. Västerlånggatan 48 on hyvä scifikauppa jossa myös jotain mangatavaraa. Kuninkaan linnassakin voi vierailla. Ehkä ostatte Tukholma-kortit, joilla pääsee noihin ja moneen muuhun paikkaan sekä julkisiin kulkuneuvoihin. Googlaa Stocholmcard!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      1
      3060
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      7
      2103
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      112
      1722
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1056
    5. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      972
    6. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      129
      946
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      35
      754
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      50
      677
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      66
      675
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      635
    Aihe