Puerto de la Cruz, Teneguia

Onko kellään kokemuksia Teneguia-nimisestä huoneistohotellista?
11146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On kokemusta maaliskuulta kahden viikon ajalta. Olimme varanneet Noelia Playan, mutta koska se meni remonttiin, matkatoimisto siirsi varauksen Teneguiaan. Ei hotellissa ollut erityistä moitittavaa. Kaksiot ovat aika pienenpuoleisia, mutta kyllä siellä kaksi ihmistä sopii olemaan. Makuuhuone on oikeastaan vain ovella varustettu alkovi, mutta on siinä vaatekaappi ja toinen vaatekaappi on olohuoneen puolella. Mitään ötököitä ei näkynyt, ja siivottiinkin ihan tyydyttävästi. Hotelli on melko hyvällä paikalla ja siitä on lyhyt matka Charcon aukiolle ja keskustaan. Meteliä ei kuulunut, saimme nukkua yömme rauhassa. Playa Jardin -uimarannalle on lyhyt matka, samoin Loro Parqueen. Supermercadoja ja baareja on lähistöllä useitakin. Taksiasema on hotellin alapuolella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JKS kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia Teneguia-nimisestä huoneistohotellista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu