Tarvitaan pikaisesti tietoa Dubaista, ja erityisesti huoneistohotelli Sofitel city centrestä. Kannattaako ostaa silmalaseja, kultaa yms.Ja olisi hauska kuulla muitten kokemuksia.
Dubai??
2
673
Vastaukset
- käynyt
Sofitel city centre residence huoneistohotelli on todellakin suositustensa arvoinen. Huoneistot ovat hulppeita, tilaa runsaasti ja sisustus brameaa, jopa kaksi kylpyhuonetta. On pyykinpesukone, astianpesukone, silitysmahdollisuus jne. Palvelu erittäin ystävällistä, kuten joka paikassa DUbaissa. Ja sijainniltaan mitä mainioin shoppailusta innostuneelle. Samassa rakennuksessa Dubain suurin ostoskeskus.
- Dubai-lover
Kultaa kannattaa ostaa, silmälasit kannattaa teettää, hinta huomattavasti edullisempi kuin Suomessa, design-kehyksiä saatavalla, toimitusaika linsseillä pari päivää. Huoneistohotelleissa ei ole alkoholitarjoilua. Vaatteita kannattaa teettää - ota lempivaate mukaasi > tekevät siitä 1:1 kopion, tai teetä mittatilauspuku, kankaat voit hankkia paikan päältä - tarjontaa on! Aidon pashminan ostin viime jouluna, maksoi 1/10 Finnairin hinnasta. Feikkikamaa on paljon, mutta kukaan ei myy sitä aitona. Jos esim. haluat pashminan, kysy mistä tahansa > ystävälliset ihmiset neuvovat sinut erikoismyymälään, jos yhteistä kieltä ei löydy > taluttavat kädestäpitäen perille. Sharjahin sukissa (new souk) kannattaa ehdottomasti käydä; koruja, vaatteita, mattoja, matkamuistoja... aito silkkimatto (Qum) koossa 80x120cm tinkimisen jälkeen n. 500e.
Kannattaa mennä taksilla Emirates Toweriin kaljalle pilvien tasolle tai syömään tasokkaaseen italialaiseen (pohjakerros) n. suomen hinnat. Hauskaa matkaa, ilmasto on ihana!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle152151Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631455Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061439Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61292Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681265Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001184Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell691099Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311057En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521036Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.301029